R5 3600X 80 derece oluyor

Sen önce ana dilinde imla kurallarına uyarak yazmayı öğren. Sonra benim mesajlarımı kendi kullanıcı adında olduğu gibi büyük küçük harflerle yazarsın. Geçen ay sattığım ryzen 5 3600 işlemcimin termal macununu en son 2 yıl önce değiştirmiştim herhangi bir sıcaklık sorunu yaşamadım. Sadece ofis için kullandığımız i5 4460 var stok soğutucuyla. Onu da yaklaşık 5 yıldır ilk macunuyla kullanıyoruz. İki işlemcide de konu sahibinin bahsettiği sıcaklıkların yakınından dahi geçmedim bir de boşta yani. Kaliteli macun fark yaratır mı? Elbette yaratır ancak 5 bilemedin 10 derece diyelim. Gördüğü her termal problem konusuna macun yazanları buraya alanda suç yallah konu dışına.

Senin mental problemlerin mi var? Adam sana diyor ki boşta 80 dereceyi görüyorum, hâlâ gelmiş stok soğutucuyla oyun sıcaklığım böyleydi diyorsun. Bir de gitmiş BIOS güncellemesi yazmış ilk mesajında, hâlâ boş yapıyorsun. Boşta 80 derece ne demek? Yazdıkları kabul görmüşmüş, kim kabul ediyor senin yazdıklarını; her halta macun yazan şakşakçılar mı? Senin kopyala yapıştırlarına kalsa burada kimsenin problemi çözülmez. İster sorunu çözme odaklı yazarım ister yazılanı eleştiririm sana mı kaldı? Boşta 80 dereceye BIOS güncelle, macun ve stok soğutucu yazan adamlar bilgisayarcılık oynuyor hadi başka safları kandırın.
Tamam en çok bilen sensin.

Geçen ay sattığım Ryzen 5 3600 işlemcimin termal macununu en son 2 yıl önce değiştirmiştim herhangi bir sıcaklık sorunu yaşamadım. Sadece ofis için kullandığımız i5 4460 var stok soğutucuyla. Onu da yaklaşık 5 yıldır ilk macunuyla kullanıyoruz. İki işlemcide de konu sahibinin bahsettiği sıcaklıkların yakınından dahi geçmedim bir de boşta yani. Kaliteli macun fark yaratır mı? Elbette yaratır ancak 5 bilemedin 10 derece diyelim. Gördüğü her termal problem konusuna macun yazanları buraya alanda suç yallah konu dışına.

Adam sana diyor ki boşta 80 dereceyi görüyorum, hâlâ gelmiş stok soğutucuyla oyun sıcaklığım böyleydi diyorsun. Bir de gitmiş BIOS güncellemesi yazmış ilk mesajında, hâlâ boş yapıyorsun. Boşta 80 derece ne demek? Yazdıkları kabul görmüşmüş, kim kabul ediyor senin yazdıklarını; her halta macun yazan şakşakçılar mı? Senin kopyala yapıştırlarına kalsa burada kimsenin problemi çözülmez. İster sorunu çözme odaklı yazarım ister yazılanı eleştiririm sana mı kaldı? Boşta 80 dereceye BIOS güncelle, macun ve stok soğutucu yazan adamlar bilgisayarcılık oynuyor hadi başka safları kandırın. Blokladım geçtim uğraşamam.
S***** g** :D

Boşta bu sıcaklara ulaşması kesinlikle normal değil. İşlemci soğutucusu tam olarak oturmamış olabilir, arka planda mining gibi korsan bir şey çalışıyor olabilir, ya da işemci sorunlu olabilir. Bios dan yada termal macundan kaynaklı 80 derece olacak bir durum söz konusu olamaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı