R5 3600X 80 derece oluyor

Gelen yorumlara bak şaka gibi. Nitelikten vazgeçip çoluk çocuğu buraya doldurması değil tabii. Boşta 80 dereceden bahsediyor konu sahibi, çözüm olarak macun yazan var. Birisi çıkmış stok soğutucu demiş. Güler misin ağlar mısın. Konuya hakim olan bilgili insanları kaçırdınız. Donanım kaynaklı değil diyelim, sana göre boşta belki ama arka planda çalışan bir şeyler olabilir. Donanım kaynaklı ihtimalinde zaten buradan yapabileceğimiz pek bir şey yok teknik destek alman gerekecek. Yine de bir montajını kontrol etmekte fayda var aksilik olabiliyor bazen.
Bana da donanım kaynaklı değil gibi geliyor, daha önceden böyle bir sorun yoktu. Görev Yöneticisinden baktığımda bir şey gözükmüyor, anti virüs taramaları da yaptım fakat bir şey bulamadılar. Arkaplanda kullanım varsa bunu nasıl tespit edebileceğimi bilemedim ne yazık ki.

Forumda bu işlemci üzerine açılmış bir sürü konu var sıcaklık ile ilgili, bir göz gezdirirseniz daha iyi fikir sahibi olabilirsiniz. Sisteminizi temiz olarak yeniden kurarak arkaplan kullanımı ve zararlı yazılımlar olmadan sıcaklıklarına bakabilirsiniz sebep bu ise anlaşılmış olur. Bana kalırsa arka planda çalışan bazı uygulamalar, soğutma fanının yeterince iyi temas etmemesi gibi problemlerden kaynaklı olabilir. Kasanın hava akışını, fanın ne kadar iyi temas ettiğini bir gözden geçirmeniz faydanıza olacaktır. İyi bir işlemci soğutucusu ve düzgün hava akışı ile problem yaşayacağınızı düşünmüyorum. Ancak yaşamanız halinde çeşitli konularda undervolt tavsiye edilmiş, ben pek sıcak bakmıyorum ama değerlendirmenizde fayda var.

Gelen yorumlara bak şaka gibi. Nitelikten vazgeçip çoluk çocuğu buraya doldurması değil tabii. Boşta 80 dereceden bahsediyor konu sahibi, çözüm olarak macun yazan var. Birisi çıkmış stok soğutucu demiş. Güler misin ağlar mısın. Konuya hakim olan bilgili insanları kaçırdınız. Donanım kaynaklı değil diyelim, sana göre boşta belki ama arka planda çalışan bir şeyler olabilir, kötü niyetli bir yazılım mesela. Donanım kaynaklı ihtimalinde zaten buradan yapabileceğimiz pek bir şey yok, teknik destek alman gerekecek. Yine de bir montajını kontrol etmekte fayda var aksilik olabiliyor bazen.
Çok boş bir cevaptan başka bir şey değil yazdığınız. Fabrika çıkışlı yüksek voltaj çektiği için ısınma sorunu mevcut 3000 serisinde. Forumda açılmış ve verdiğimiz cevaplar kabul görmüş durumda zaten. Çok biliyorsanız buyrun sizi dinliyoruz. Ve arka planda çalışan herhangi bir yazılım bu denli ısınmaya sebep olmaz. Bende de Ryzen 5 1600 AF var stok soğutucu ile bazı oyunlarda 75-80+ dereceleri görürken kule tipi soğutucu aldıktan sonra işlemcimin sıcaklığı 60-65 derecelerde geziyor. Verilen cevaplar size göre yanlış diye söylenenlere bu şekilde karşılık vermeniz terbiyesizlikten başka bir şey değil.
Gelen yorumlara bak şaka gibi. Nitelikten vazgeçip çoluk çocuğu buraya doldurması değil tabii. Boşta 80 dereceden bahsediyor konu sahibi, çözüm olarak macun yazan var. Birisi çıkmış stok soğutucu demiş. Güler misin ağlar mısın. Konuya hakim olan bilgili insanları kaçırdınız. Donanım kaynaklı değil diyelim, sana göre boşta belki ama arka planda çalışan bir şeyler olabilir, kötü niyetli bir yazılım mesela. Donanım kaynaklı ihtimalinde zaten buradan yapabileceğimiz pek bir şey yok, teknik destek alman gerekecek. Yine de bir montajını kontrol etmekte fayda var aksilik olabiliyor bazen.
Verdiğim cevaba rağmen bile hala içim soğumadı. Sanki sizin verdiğiniz cevap çok çözüm odaklı.

Kendinle çelişiyosun. Termal macun yazanlara laf atıp sonda donanım kaynaklı aksilik olabiliyor bazen demişsin. Biz de bundan bahsediyoruz zaten. Çözüm odaklı tek bir şey yazmayacaksan öfkeni içinde yaşamaya devam et.

Kendinle çelişiyosun. Termal macun yazanlara laf atıp sonda donanım kaynaklı aksilik olabiliyor bazen demişsin. Biz de bundan bahsediyoruz zaten. Çözüm odaklı tek bir şey yazmayacaksan öfkeni içinde yaşamaya devam et.
Açıkçası o kişinin yazdığı cevap beni o kadar çok sinir etti ki anlatamam. Sövsen ayrı bir dert sövmesen ayrı..

Macun benim yazan benim birader sıkıntı mı var? Gidip 5 liralık macun da sürmüş olabilir. Tabii sen bunu dediğine göre kalitesiz macunların vakit geçtikçe ne olduğunu bilmiyorsan birşey diyemem.

Macun benim yazan benim birader sıkıntı mı var? Gidip 5 liralık macun da sürmüş olabilir. Tabii sen bunu dediğine göre kalitesiz macunların vakit geçtikçe ne olduğunu bilmiyorsan bir şey diyemem.

Geçen ay sattığım Ryzen 5 3600 işlemcimin termal macununu en son 2 yıl önce değiştirmiştim herhangi bir sıcaklık sorunu yaşamadım. Sadece ofis için kullandığımız i5 4460 var stok soğutucuyla. Onu da yaklaşık 5 yıldır ilk macunuyla kullanıyoruz. İki işlemcide de konu sahibinin bahsettiği sıcaklıkların yakınından dahi geçmedim bir de boşta yani. Kaliteli macun fark yaratır mı? Elbette yaratır ancak 5 bilemedin 10 derece diyelim. Gördüğü her termal problem konusuna macun yazanları buraya alanda suç yallah konu dışına.

Çok boş bir cevaptan başka bir şey değil yazdığınız. Fabrika çıkışlı yüksek voltaj çektiği için ısınma sorunu mevcut 3000 serisinde. Forumda açılmış ve verdiğimiz cevaplar kabul görmüş durumda zaten. Çok biliyorsanız buyurun sizi dinliyoruz. Ve arka planda çalışan herhangi bir yazılım bu denli ısınmaya sebep olmaz. Bende de Ryzen 5 1600 AF var stok soğutucu ile bazı oyunlarda 75-80+ dereceleri görürken kule tipi soğutucu aldıktan sonra işlemcimin sıcaklığı 60-65 derecelerde geziyor. Verilen cevaplar size göre yanlış diye söylenenlere bu şekilde karşılık vermeniz terbiyesizlikten başka bir şey değil.

Verdiğim cevaba rağmen bile hala içim soğumadı. Sanki sizin verdiğiniz cevap çok çözüm odaklı.

Adam sana diyor ki boşta 80 dereceyi görüyorum, hâlâ gelmiş stok soğutucuyla oyun sıcaklığım böyleydi diyorsun. Bir de gitmiş BIOS güncellemesi yazmış ilk mesajında, hâlâ boş yapıyorsun. Boşta 80 derece ne demek? Yazdıkları kabul görmüşmüş, kim kabul ediyor senin yazdıklarını; her halta macun yazan şakşakçılar mı? Senin kopyala yapıştırlarına kalsa burada kimsenin problemi çözülmez. İster sorunu çözme odaklı yazarım ister yazılanı eleştiririm sana mı kaldı? Boşta 80 dereceye BIOS güncelle, macun ve stok soğutucu yazan adamlar bilgisayarcılık oynuyor hadi başka safları kandırın. Blokladım geçtim uğraşamam.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı