R5 3600X 85 dereceyi görüyor

M.Yzr

Kilopat
Yer
Gebze/Kocaeli
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI PRO Z690-A WiFi / i5-12600K / ASUS TUF Gaming RTX 4070 OC / Crucial Pro RAM 32 GB (2x16) / Crucial P3 Plus 1TB M.2 / Kingston NV2 500GB / Thermalright Frozen Prism 240 Black ARGB / LG Ultragear 27GR83Q-B 27 / DeepCool CH560 Mesh Digital Tempered Glass ARGB E-ATX.
Meslek
Avukat
İşlemcim 85 dereceyi görüyor Warzone oynarken. Core Temp uygulamasıyla kontrol ediyorum.
Neden böyle sıcaklık değerlerim?

Kasam: Aerocool Aero One.

@M.Yzr, deli gibi voltaj çekiyor şu an. CPB açık mı? Muhtemelen açıktır. Önce onu bir kapatın. Sonra yapmanız gerekenleri anlatırız.
amd master.png

CPB açık mı değil mi nasıl anlarım?

Voltaj çok yüksek. Frekans ve voltaj değerlerini manuel kendiniz belirlemenizi öneririm.
İşlemi nasıl yapacağımı bilmiyorum, voltaj değerleri neden anormal onu da bilmiyorum. Stok olarak kullanıyorum sistemi hiç bir manuel işlem yapmadım.

Eki Görüntüle 789123

Stok soğutucu kullanırken de bu sıcaklığı görüyordu, biraz daha az olması gerekmez mi?
BIOS'tan kapatacaksınız. Core Performance Boost diye geçer.
Eki Görüntüle 789123

Stok soğutucu kullanırken de bu sıcaklığı görüyordu, biraz daha az olması gerekmez mi?
Bu arada o işlemci stokla 95 derecelere falan çıkıyor. Soğutma konusunda forumdaki çoğu kişi kadar bilgim yok ancak 35V çeken bir işlemcinin 85 derece olması gayet normal. 10V çekiyor işlemcim ve 76 derecelerde.

Geri
Yukarı