R5 3600X işlemcinin pinleri yamuldu

Arcura26

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar Gigabyte B450M S2H anakartıma Ryzen 5 3600X işlemciyi taktım. Daha sonra soğutucuyu taktım tüm montajı bitirdikten sonra ekrana bir şey gelmedi. Bende bilgisayarcıya götürdüm kontrol edilirken işlemcinin 1 tane pini tamamen yatmıştı. 1'i de hafif yamulmuştu. YouTube'dan video izleyerek yamulan pinleri düzelttim. Eski haline geldi gibi ancak takmaya korkuyorum. Ne yapmalıyım? Tamamen yatan pini kaldırınca, ince bir demiri bükersiniz de sonra eski haline getirince o bükülme olan noktada bir hassaslık olur ya koptu kopacak gibi o şekilde duruyor. Zar zor bir kasa topladım, işlemcinin mundar olmasını istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Senin adına çok üzüldüm ama takmaktan başka da çok bir şansın yok maalesef ama istersen bir garantiye göndermeyi dene
Büyük ihtimal kullanıcı hatası derler ama yapacak bir şey yok

Benim de başıma böyle bir olay geldi ama Intel kısmında bende de anakarttaki pin yamulmuştu aynı şekilde düzelttip taktım çalıştırınca ramlarden birini görmüyordu anakarttaki işlemci soket kısmını değiştirtmek zorunda kalmıştım.

Takmaktan başka çaren yok deneyip görcen çalışırsa artık patlayana kadar sökmezsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı