R5 3600X RX 5700 XT sistem tavsiye/öneri

Bütçe
9000
Sıvı soğutma ve 750W PSU çok gereksiz olmuş onlar yerine sisteme 1 TB bir harddisk alırsan daha rahat oyun oynarsın üstelik anakartta çok gereksiz eğer ileriye dönük çift ekran kartı vs düşünmüyorsan bu anakartı öneririm. MSI B450M PRO'M.2 Max. Üstelik 6 yıllık tecrübeme dayanarak söylüyorum o fiyata RX 5700 XT yerine RTX 2060 alman daha iyi olacak AMD ekran kartı kullanırsan oyunalrda çok sorun yaşayacaksın bunların %90'ı yazılımsal olacak. RAM kısmında ise XPG'nin D60 RAM'lerine bakabilirsin sıvı soğutmalı RAM fazlasıyla gereksiz.
"RX 5700 XT yerine RTX 2060 alman daha iyi olacak " kısmından sonrasını okumadım bile, direkt raporladım yanlış bilgilendirmeden.

b
@babylon Sizin gibi bir nesilden bıktım artık. X570'de 5. nesil Ryzen işlemcileri desteklemeyecek. 5. nesil işlemciler ile DDR5'e geçiş yapılacak, araştırmadan her şeyi bildiğinizi sanmayı kesin artık.
Bu bilgiyi nereden aldın kaynak göster. Sağdan soldan forumlardan tahminler yürütüp her şeyi çok bildiğini sanıyorsun. Hala dizayn aşamasında olan Zen5 işlemci neslinin en büyük özelliği 5nm olarak tasarlanması. AM4 soket kullanılmaya devam edilecek olması haricinde bu konuyla ilgili bilgi verilmiyor. Sanırım sen kahinsin ya da kendini bilmez ukalasın.

Son düzenleme:
@babylon Hiç araştırmayı bilmiyorsunuz..
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yorumları oku tabii yeteri kadar anlayabilirsin umarım. Şimdi sıra sende bakalım. Kanıtlarını göster :)
Ayrıca burada da Çince paylaşılmış..

@babylon Hiç araştırmayı bilmiyorsunuz..
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yorumları oku tabii yeteri kadar anlayabilirsin umarım. Şimdi sıra sende bakalım. Kanıtlarını göster :)
Ayrıca burada da Çince paylaşılmış..

GodOfPlutoniom adlı kullanıcının yaptığı bir yorum şahane bir kanıtmış.

Ayrıca techradar, bu zamana kadar DDR5 kullanılacağına dair kanıt olmadığı ve sızdırılan bilgiler arasında yer almadığını açıkça belirtmiş. Senin gösterdiğin kanıtta sözde Zen4 işlemciler AM5 sokete sahip olacak diyor ama böyle bir şey söz konusu değil.

Tabii ki değil emin olabilirsin. AMD bile bunu söyledi. 5. nesil Ryzen'lerde AM5 ve DDR5 platformuna geçiş yapılacak diye.
AMD'nin böyle bir açıklaması yok. Hepsi spekülatif söylentilerden ibaret. Bir grup insan artık DDR5 sisteme geçmesi gerektiğini ve hatta geçeceğini söylüyor. Hepsi bundan ibaret. 2018de 2019da DDR5 anakartlar DDR5 RAM'lar yaygınlaşacak deniyordu 2020'nin ilk çeyreği dolmak üzere daha piyasaya çıkan elle tutulur örnek yok. Bildiğinizi sandığınız konularda konuşmayın bence.

"RX 5700 XT yerine RTX 2060 alman daha iyi olacak " kısmından sonrasını okumadım bile, direkt raporladım yanlış bilgilendirmeden.
Senin fikirlerine uymayan insanlar yanlis bilgilendirmis mi oluyor bu nasıl bir yüzsüzlük? Rx5700 alirsa bircok problem yaşayacak gereksiz performansa para vermek verine rtx 2060 alsin zaten uzun sure idare eder bunu demek istiyorum

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı