R5 3600X ve 2060 sistem toplama

Bütçe
10.000 - 15.000

charco

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Şöyle bir sistem topladım ortalama bütçem 10 bin ila 15 bin TL ve birkaç ay içinde bu sistemi almayı düşünüyorum. Bazı arkadaşlar bu fiyatlara 3060 falan topluyor vallahi nasıl topluyorsunuz anlamıyorum ama benim sistem iyi midir değil midir bilmiyorum. 2-3 ay içinde ben de almayı düşünüyorum böyle bir şey fikirleriniz nelerdir merak ettim. 2006-8 yılından beri sistem toplayacağım diyorum ama nerede :) İmkan var amma aile oyuna düşerim diye almak istemiyor tabii haklı olarak. Oyun haricinde mobil uygulama geliştirme video editi gibi şeylerle de uğraşmak istediğim için bu tarz sistem uygun mudur? Tabii indirimleri bekleyip alacağımdan belki 10 bin liraya kadar bile düşebilir bu fiyat.

sistem4.png

sistem4.1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bütçede çok kötü olmuş, aşağıda 2 sistem topladım.

Toplam 15.046 TL.

Toplam 15.110 TL.

Son düzenleme:
Toplanır ancak parçalar çok yüksek modelli ve gereksiz kalitede.
2060 Gaming Z yerine Galax alarak sadece 1K düşüş yapabilirsiniz.

RAM'ler de keza öyle, 279TL'ye Gaming Gecesi'nden güzel bir 3200MHz RAM alabilirsiniz. 2x8 RAM'e 1.2K verilmez.

970 Evo biraz pahalı, daha düşük model bir M.2 tercih edilebilir. (Eğer sadece oyun oynuyorsanız bu dediğim geçerli.)

Anakart olarak B550 serisi bir anakart almanızı tavsiye ederim. 100-200 bir şey oynar zaten.

Aldığınız kasa çok kötü, 900TL vermem.

Son olarak, PSU yok.

Daha iyisini topluyorum, birazdan mesajı düzenleyip parçaları ekleyeceğim (baştan söylüyorum berbat olmuş bu arada)

Nesi berbat anlamadım. Gerçi uzun zamandır ilgili değilim ama berbatta değildir abartmamak gerekir :)

Kasa değiştirilmeli ve sistemde PSU yok.

Kasa içinde 650 var.

Toplanır ancak parçalar çok yüksek modelli ve gereksiz kalitede.
2060 Gaming Z yerine Galax alarak sadece 1K düşüş yapabilirsiniz.

RAM'ler de keza öyle, 279TL'ye Gaming Gecesi'nden güzel bir 3200MHz RAM alabilirsiniz. 2x8 RAM'e 1.2K verilmez.

970 Evo biraz pahalı, daha düşük model bir M.2 tercih edilebilir. (Eğer sadece oyun oynuyorsanız bu dediğim geçerli.)

Anakart olarak B550 serisi bir anakart almanızı tavsiye ederim. 100-200 bir şey oynar zaten.

Aldığınız kasa çok kötü, 900TL vermem.

Son olarak, PSU yok.

Markalardan dolayı kaynaklanan pahalılığın olmasının farkındayım fakat sadece oyun için almıyorum. Uzun yıllardır bilgisayar parçalarıyla alakalı olmadığımdan diğer markalara da güvenim olmadığı için onları tercih etmedim. Aldığımda bilgisayar parçaların başına gelecek herhangi bir sorunda kalitesiz servislerle uğraşmak istemem diye de bu markaları tercih etmiş olabilirim.

Nesi berbat anlamadım. Gerçi uzun zamandır ilgili değilim ama berbatta değil

Markalardan dolayı kaynaklanan pahalılığın olmasının farkındayım fakat sadece oyun için almıyorum. Uzun yıllardır bilgisayar parçalarıyla alakalı olmadığımdan diğer markalara da güvenim olmadığı için onları tercih etmedim. Aldığımda bilgisayar parçaların başına gelecek herhangi bir sorunda kalitesiz servislerle uğraşmak istemem diye de bu markaları tercih etmiş olabilirim.
Galax, Inno3D, Zotac gibi kartlar en az Asus ve MSI kadar kalitelidir.

Servis ile ekran kartı markasının arasında bir bağ yok. Aldığınız yerin servisi size hizmet verecek. :)

Üstelik bu gibi markalara güvenmeyip Frisby gibi markaya güvenmeniz biraz güldürdü. :D

Nesi berbat anlamadım. Gerçi uzun zamandır ilgili değilim ama berbatta değildir abartmamak gerekir :)

Kasa içinde 650 var.

Hocam görselde gözükmüyor PSU olduğu ayrıca böyle bir sisteme Frisby marka kasa ve PSU alınmamalı onun dışında kötü değil o kadar da.

Bu bütçede berbat, yukarıda iki tane sistem topladım, onlara bakabilirsiniz.

Toplam 15.046 TL.

Toplam 15.110 TL.

Son düzenleme:
Frisby kasa neden peki :D?

Geri
Yukarı