R5 3600X ve 2070S sistem toplama

user149848902

Decapat
Daha fazla  

13300 TL bütçeyle bir sistem toplamaya çalıştım, nasıl olmuş? Alınır mı?

Bence alınır oyunlarda gayet iyi performans verir.
Windows'u Samsung 970 Evo'ya kursan Windows ortalama 5 sn gibi çok kısa sürede açılır ve açılır açılmaz işleme hazır hale gelir çünkü saniyede 3.5GB okuma ve 2.5 GB yazma çok yüksek bir değer.

Bence alınır oyunlarda gayet iyi performans verir.
Windows'u Samsung 970 Evo'ya kursan Windows ortalama 5 sn gibi çok kısa sürede açılır ve açılır açılmaz işleme hazır hale gelir çünkü saniyede 3.5GB okuma ve 2.5 GB yazma çok yüksek bir değer.

Aynen ben de öyle yapıcağım 970E işletim sistemini ve operadır, spotifydır gibi ana programarı kurup bırakacağım.

• O sıvı soğutmaya 826 lira verilir mi verilmez mi bilmiyorum. Ayrıca 120 mm soğutma etkili olmayabilir. Almadan önce performans testlerine bakın. İyi soğutuyorsa öyle alın.
  • Bazı parçalarınız stokta yok görünüyor. Anakart, ekran kartı, soğutucu.
  • O anakartı almayın. B550 serisinden o fiyat civarında daha iyi anakartlar var. Onları tercih edebilirsiniz.
  • Kasanın 330 mm ekran kartı desteği var. Ekran kartınız da 328 mm. Yani ucu ucuna sığıyor.

• O sıvı soğutmaya 826 lira verilir mi verilmez mi bilmiyorum. Ayrıca 120 mm soğutma etkili olmayabilir. Almadan önce performans testlerine bakın. İyi soğutuyorsa öyle alın.
  • Bazı parçalarınız stokta yok görünüyor. Anakart, ekran kartı, soğutucu.
  • O anakartı almayın. B550 serisinden o fiyat civarında daha iyi anakartlar var. Onları tercih edebilirsiniz.
  • Kasanın 330 mm ekran kartı desteği var. Ekran kartınız da 328 mm. Yani ucu ucuna sığıyor.

Yazdıklarınız çoğunda haklısınız soğutucuyu değiştirmeyi düşünüyorum çünkü 120 mm soğutucuya o fiyat verilmez. Stok konusuna gelirsek kendim toplayacağım için parçaları farklı yerden alacağım sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum. Anakartları hiç araştırmadım şahsen X570 mi daha güncel B550 mi ona göre karar vermem daha doğru olacaktır. Kasa konusunda da ekran kartının ucu ucuna sığması ne gibi sıkıntı çıkartır onu tam bilmiyorum da söylerseniz sevinirim. Ayrıca ek olarak 1TB SSD'yi 860 Evo SATA olarak değiştireceğim daha mantıklı olur.

Ekran kartınız titreme yapabilir. Ön fanlara değebilir kasadan kasaya değişir ama ekran kartınız verilen desteğin üzerinde değil neredeyse tamı tamına eşit ben bir sıkıntı çıkarıcağını sanmıyorum. Az önceki konuda belirttiklerime bakmışsınızdır umarım.

• Kasanın boyutları bir sorun çıkarmaz. Sadece bunu bilerek almanızı istedim. Montaj yaparken çok yakın olacak. Ön tarafa radyatör takma gibi bir düşünceniz varsa takamazsınız.
  • Seçtiğiniz anakartı almayın. Şu anki işlemcinizle sorun olmaz ama ileride daha güçlü bir işlemci alırsanız sıcaklık sorunu yaşayabilirsiniz. O paraya daha iyi B550 anakartlar var.

Ekran kartınız titreme yapabilir. Ön fanlara değebilir kasadan kasaya değişir ama ekran kartınız verilen desteğin üzerinde değil neredeyse tamı tamına eşit ben bir sıkıntı çıkarıcağını sanmıyorum. Az önceki konuda belirttiklerime bakmışsınızdır umarım.

Baktım hocam cevap bile yazdım.
  • Kasanın boyutları bir sorun çıkarmaz. Sadece bunu bilerek almanızı istedim. Montaj yaparken çok yakın olacak. Ön tarafa radyatör takma gibi bir düşünceniz varsa takamazsınız.
  • Seçtiğiniz anakartı almayın. Şu anki işlemcinizle sorun olmaz ama ileride daha güçlü bir işlemci alırsanız sıcaklık sorunu yaşayabilirsiniz. O paraya daha iyi B550 anakartlar var.

Anakarta tekrar bakıcağım teşekkürler.

B550 Anakartlar şu an daha mantıklı bir seçim olabilir @helvaci arkadaşımızın da dediği gibi. Bu arada ben size birkaç video attım onlara bir bakın sizin yanıtınızdan sonra yazdım.

İzledim videoları teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.
B550 anakartlar şu an daha mantıklı bir seçim olabilir @helvaci arkadaşımızın da dediği gibi. Bu arada ben size birkaç video attım onlara bir bakın sizin yanıtınızdan sonra yazdım.

Önerdiğiniz 500GB 860 SSD'yi SATA alayım değil mi? O kadar çok konu konuştuk ki kafa gitti.

Geri
Yukarı