R5 5500.GTX 1060 Video izleme görüntü kalitesi çok düşük

Crosge

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Hızlıca giriş yapıyorum, sorunum şu; YouTube'dan, Twitter'dan, Instagram'dan (kısaca herhangi bir siteden) izlediğim videolar 1080p olmasına rağmen 480p gibi gözükmesi, blurlanması. Video izlerken görüntü kalitesinde bozukluk var fakat diğer hiçbir şeyde problemim yok. Masaüstüm cam gibi, oyun oynarken yine aynı şekilde. Bu durumu Tom Clancy's Rainbow Six: Siege'de bir anda ekranımın kilitlenmesi sonrasında yaşamıştım. Oyunu oynarken bir anda tüm görüntü dondu bende mecburen bilgisayarı tuşuyla kapattım ve yeniden açtım. Görünürde problem yoktu fakat videolarda aşırı bariz bir problem var. OBS'de kayıt almak istediğimde de "mevcut ekran kartı sürücünüz bu NVENC sürümünü desteklemiyor, lütf3n sürücülerinizi güncelleyin." hatasını veriyor fakat ekran kartımda mevcut sürücülerden en güncelini kullanıyorum. Acaba ekran kartımın NVENC çipi varda o mu yanmış olabilir, bilmiyorum. Bu arada Windows'u baştan aşağı 2 kere formatlayarak denedim, sürücüleri baştan kurdum fakat sonuç aynı.
Sistemim:
Anakart: Gigabyte B450M.
İşlemci: AMD R5 5500.
RAM: 8x2 3000MHz CL16.
Ekran kartı: MSI GTX 1060 3GB.
Depolama: 256 GB SATA SSD.
PSU: 550W 80+

1673811388812-png.485673

1673811440831-png.485674

Son düzenleyen: Moderatör:
"mevcut ekran kartı sürücünüz bu NVENC sürümünü desteklemiyor, lütf3n sürücülerinizi güncelleyin." hatasını veriyor fakat ekran kartımda mevcut sürücülerden en güncelini kullanıyorum.
@savadorfx Bazen sürücüde eksik dosyalar kalırsa donanım kodlayıcı sapıtabiliyor. Örneğin AMD codec hatası nedeniyle bir videomu sürekli render edememiştim, aynı şey arkadaşımda oldu.

DDU ile sürücüyü kaldırıp yeniden kurun. Sorun muhtemelen fiziksel değil.

@savadorfx Bazen sürücüde eksik dosyalar kalırsa donanım kodlayıcı sapıtabiliyor. Örneğin AMD codec hatası nedeniyle bir videomu sürekli render edememiştim, aynı şey arkadaşımda oldu.

DDU ile sürücüyü kaldırıp yeniden kurun. Sorun muhtemelen fiziksel değil.
Hocam merhaba aynı sorunu yaşıyorum bir çözüm bulabildiniz mi?
DDU ile temizden kurmayı denemiştim ama yine de olmamıştı. Yine de denemenizde fayda var, sorun aynı ama kaynak farklı olabilir, şimdiden bol şans.

DDU ile temizden kurmayı denemiştim ama yine de olmamıştı. Yine de denemenizde fayda var, sorun aynı ama kaynak farklı olabilir, şimdiden bol şans.

Hocam ben kendi çözümümü buldum sağ olun. Tarayıcıdan donanım hızlandırıcıyı kapattığım zaman düzeldi. Brave kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı