YouTube videoların görüntü kalitesi düşük

painzer

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar YouTube'da bir video izlerken 1080p bile yapsam video bulanık gözüküyor. Her şey net belli olmuyor. Fakat dizüstü PC'mde aynı videoyu açınca çok net güzel gözüken bir video izliyebiliyordum. Bunun nedeni ne olabilir? Monitör modeli:
ASUS VG27AQ1A 27 inch

Bir tane daha dizüstü bilgisayar var orada her şey normal

NVIDIA 3060 Ti kullanıyorum. NIS dediğiniz şey ne oluyor

NVIDIA Image Scaling. Çözünürlüğü düşüyor ve kendisi NIS teknolojisini kullanarak onu 4K veya benzeri gibi gösteriyor.

@painzer laptop ekran çözünürlüğü 720/768p ise video çözünürlüğüyle ekran çözünürlüğü aynı olacağı için bulanıklaşma olmaz, üstelik ekran da küçük olduğundan daha keskin gözükür. Masaüstü bilgisayarınızda 720p çözünürlük sizin ekran çözünürlüğünüze yükseltildiği için bulanıklık olacaktır.

@hawtsauce NIS masaüstünde çalışmıyor ki, oyun içinde çalışıyor. Hem adam daha ne olduğunu bile bilmiyor, açmış olamaz.

@painzer laptop ekran çözünürlüğü 720/768p ise video çözünürlüğüyle ekran çözünürlüğü aynı olacağı için bulanıklaşma olmaz, üstelik ekran da küçük olduğundan daha keskin gözükür. Masaüstü bilgisayarınızda 720p çözünürlük sizin ekran çözünürlüğünüze yükseltildiği için bulanıklık olacaktır.

@hawtsauce NIS masaüstünde çalışmıyor ki, oyun içinde çalışıyor. Hem adam daha ne olduğunu bile bilmiyor, açmış olamaz.

CS:GO'da attığı fotoğraf için bunu söyledim.

Geri
Yukarı