R5 5500 RTX 3050 sistem nasıldır?

Ne TN ne IPS mesela şöyle TN paneller FPS oyuncuları için üretilmiştir renkleri tam vermez mesela siyah bir rengi TN panelde hafif grimsi görürsünüz ama monitör daha akıcıdır, IPS olarak da renkleri tam verir akıcılık TN e göre biraz düşüktür ama sağdan soldan aşağıdan yukarıdan baktığınızda görebilirsiniz ekranı ama VA paneller ikisinin de ortasıdır ve uygundur ayrıca VA panellerin çoğunda pivot özelliği vardır sağa sola aşağı yukarı monitörü kaldırıp indirebilirsiniz. Masry hocamın önerdiği sistem mükemmel kesinlikle alın. Pişman olmazsınız.

2X:
Toplam 21,110 TL.

Ekran kartını RTX 3070 Ti seçersek fiyatı 1700 TL artıyor. Bu ekran kartı 3070 Ti'dan biraz daha performanslı ve ucuz. Bütçeyi arttırma imkanınız varsa kesinlikle arttırın ve bu sistemi alın. Monitör olarak önerim budur:
Hem 2K çözünürlüğe sahip hem de IPS panel olan bir monitör önerecektim fakat maalesef bu fiyata bulamadım.

Sistem ile beraber 24,959 TL tutuyor. Klavye ve mouse için dediğim gibi bütçenizi arttırmanız iyi olur.

SSD az farkla CS3030 PSU da Performance GD yapılabilir onun dışına güzel sistem.
Bir de daha iyi soğutması olan Red Devil modeli daha ucuz:

Hocam, sayenizde her geçen gün topladığınız sistemlere ve parçalar hakkında yaptığınız yorumlara bakarak daha da fazla bilgilenmeye çalışıyorum. Yorumunuz beni mutlu etti. Size karşı çok müteşekkirim.

Bir şey değil hocam ne demek.

Samsung 1TB 980 NVMe M.2 3500/3000MB MZ-V8V1t0bw

Kingston 16 GB D4 HyperX 2666 HX426C13PB3/16 (2 tane)

ASUS Vento VG10F RGB Gaming midi Tower (PEAK-500W)

AMD Ryzen 5 5500 AM4pin 65W fanlı (box)

ASUS GeForce RTX 3050 8 GB Dual OC 128bit.

ASUS TUF Gaming A520M-Plus Wi-Fi AM4 Ryzen.

ASUS TUF Gaming VG27vq 27" 165Hz 1ms (HDMI+display+DVI-D) FreeSync Full HD Curved monitör.

Yeni konular

Geri
Yukarı