R5 5500 RX 6600 sistemde ekrana görüntü gelmiyor

sinco41

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam.

Bu kasayı aldım fakat monitöre görüntü gelmiyor. Açılıyor, sonrasında ekranda "HDMI1 not Signal" veya "DisplayPort not Signal" hatası veriyor. RAM'leri söktüm taktım, ekran kartının düzgün oturduğundan eminim. Yardımcı olabilecek var mı?

Arkadaşlar selam.

Bu kasayı aldım fakat monitöre görüntü gelmiyor. Açılıyor, sonrasında ekranda "HDMI1 not Signal" veya "DisplayPort not Signal" hatası veriyor. RAM'leri söktüm taktım, ekran kartının düzgün oturduğundan eminim. Yardımcı olabilecek var mı?
Monitör kablonu ekran kartına tam oturttuğuna dikkat et. Monitöre de iyice oturt. Nazik davranma özellikle DisplayPort kabloları tam girmeyebiliyor. Monitör kapalıyken kabloyu dibe doğru hem ekran kartına hem de monitöre iyice ittir. Monitörden "çıt" diye yerleşme sesi gelebilir.

Monitör kablonu ekran kartına tam oturttuğuna dikkat et. Monitöre de iyice oturt. Nazik davranma özellikle DisplayPort kabloları tam girmeyebiliyor. Monitör kapalıyken kabloyu dibe doğru hem ekran kartına hem de monitöre iyice ittir. Monitörden "çıt" diye yerleşme sesi gelebilir.
denedim ama işe yaramadı hocam.

Çok da kurcalayıp bozmak istemiyorum hocam, teknik ekibe mail attım servise göndereceğim.
Siz bilirsiniz tabii ancak mesele kablo meselesi. Benim kablomda da aynı problem var. Özellikle kasayı temizlemek için söktüğümde bi 2-3 dakika uğraştırıyor. :) Tavsiyem ekran kartında 3 tane DP girişi var onlardan başka birine tak ve ittir düzgünce. Monitöre taktığın kısmını iyice ittirmen gerekiyor. Tam oturmayabiliyor. Daha sonra bilgisayarı başlat ve mouse'u tıklayıp sağa sola sürükle yani bir hareket olsun bazen uyku moduna da geçebiliyor. Teknik servis problem yok diyip geri gönderir muhtemelen.

Siz bilirsiniz tabii ancak mesele kablo meselesi. Benim kablomda da aynı problem var. Özellikle kasayı temizlemek için söktüğümde bir 2-3 dakika uğraştırıyor. :) tavsiyem ekran kartında 3 tane DP girişi var onlardan başka birine tak ve ittir düzgünce. Monitöre taktığın kısmını iyice ittirmen gerekiyor. Tam oturmayabiliyor. Daha sonra bilgisayarı başlat ve fareyi tıklayıp sağa sola sürükle yani bir hareket olsun bazen uyku moduna da geçebiliyor. Teknik servis problem yok deyip geri gönderir muhtemelen.

Hocam bütün girişlerde denedim, inan o kadar zorladım ki yuvalar içine girecek neredeyse 😁 Ama hatrına eve geçince tekrar deneyip buraya yorum yazacağım.

Hocam bütün girişlerde denedim, inan o kadar zorladım ki yuvalar içine girecek neredeyse 😁 Ama hatrına eve geçince tekrar deneyip buraya yorum yazacağım.
Asıl güçü ben monitöre uyguluyorum. Ekran kartına genelde belli bi güç verince oturuyor da monitör girişine tam oturmayabiliyor. Onu da iyice ittirmeyi deneyin ve dediğim gibi önce kapalı olsun monitör sonra açın ve mouse tuşlarına tıklayıp sallayın mouse'u bi müddet. Olumlu veya olumsuz dönüşünüzü bekliyorum.

Asıl güçü ben monitöre uyguluyorum. Ekran kartına genelde belli bir güç verince oturuyor da monitör girişine tam oturmayabiliyor. Onu da iyice ittirmeyi deneyin ve dediğim gibi önce kapalı olsun monitör sonra açın ve mouse tuşlarına tıklayıp sallayın fareyi bir müddet. Olumlu veya olumsuz dönüşünüzü bekliyorum.

Tamamdır hocam şimdiden teşekkür ederim. Akşam 6 7 gibi dönüş sağlayacağım.

Asıl güçü ben monitöre uyguluyorum. Ekran kartına genelde belli bir güç verince oturuyor da monitör girişine tam oturmayabiliyor. Onu da iyice ittirmeyi deneyin ve dediğim gibi önce kapalı olsun monitör sonra açın ve mouse tuşlarına tıklayıp sallayın fareyi bir müddet. Olumlu veya olumsuz dönüşünüzü bekliyorum.

Maalesef soyledigin her seyi yapmama ragmen degisen bir şey yok hocam.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı