R5 5500 RX 6600 XT düşük performans

İşletim sistemi
Windows 10

necatimuratk

Decapat
Daha fazla  
RAM
Kingston 8GB 2400 MHz DDR4 CL17 KVR24N17S8/8
SSD veya HDD modeli
seagate barracuda 2tb
Ekran kartı
RX 6600 XT
Anakart
Gigabyte m450k 2
İşlemci
Ryzen 5 5500
Ryzen 5 5500 ve RX 6600 XT kullanıyorum. Önceden GTX1050 Ti kullanırken FPS'im 200'den aşağı düşmüyordu ancak şu an çatışmalarda 70 FPS'e kadar düşüyorum sebebi ne olabilir ve nasıl düzeltebilirim? Sıcaklık değerlerim normal hiçbir bileşenim 70 dereceyi geçmiyor.

Hangi oyunda FPS düşmesi yaşadığınızı yazmamışsınız ama 8 GB RAM olması büyük sıkıntı. RAM'inizi en az 16 yapmanızı öneririm.

RAM'in hem miktarı hem frekansı düşük. RAM darboğazı yaşıyorsunuz. Maksimum verim için minimum 16 GB 3200 MHz olmalı.

Valorant yazmıştım yazım denetimi yapınca gitmiş 16 GB RAM kullanıyorum. 2400'den 3200'e geçersem sorunum çözülür mü?
Net olarak bir şey söyleyebilmek için oyun esnasındaki kullanım ve sıcaklık değerlerini görmem gerekir. FPS artar elbette ama sizde drop sorunu var gibi. İşletim sistemi, sürücü kaynaklı olma ihtimali var.

Net olarak bir şey söyleyebilmek için oyun esnasındaki kullanım ve sıcaklık değerlerini görmem gerekir. FPS artar elbette ama sizde drop sorunu var gibi. İşletim sistemi, sürücü kaynaklı olma ihtimali var.

Kullanımlarım bu şekilde performansım düşük olduğu için format attım hala bir değişim yok Raze bombasında 70'lere kadar düşüyorum
1693836127550.png

Kullanımlarım bu şekilde performansım düşük olduğu için format attım hala bir değişim yok Raze bombasında 70'lere kadar düşüyorum
Eki Görüntüle 1930893
İşlemci darboğazına uğramışsınız. Arka planda işlemci kullanım yüzdeleri neler bir bakar mısınız? Hangi program ne kadar kullanıyor yani onu kast ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı