Çözüldü R5 5500 sistemde Windows 10 sürekli yeniden başlıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

batyouone01

Centipat
Katılım
19 Nisan 2021
Mesajlar
30
Daha fazla  
Cinsiyet
Erkek
Ekran kartı
RTX 3060
İşlemci
R5 5500
Arkadaşlar merhaba iyi günler. Ben Windows 10 kullanıcısı biriydim ve arkadaşların önerisi ile Windows 11 kurdum. Fakat kurmadan önde Secure Boot olarak hata alıyordum. İnternetten bakarak düzelttim ve kurulumu yaptım. Sonrasında Valorant yükledim ve TPM2 hatası aldım. Çözemeyince Windows 10'a geri geçiş yapmayı denedim. İlk başta kurduktan sonra şifre belirleyin kısmına gelirdim sonrasında kapanırdı. BIOS'a girdim ve USB belleği bu sefer UEFI USB bellek vardı onu seçtim. Bir daha kurdum ve kuruldu. Windows 10 çalışıyordu. Fakat maximum 2 dakika ya kendi kendine yeniden başlıyordu. Kurtarma kısmına gönderiyordu beni. BIOS'a biraz bakındım ve M.2 SSD var fakat SATA SSD yoktu. Ne olur ne olmaz SATA SSD'nin kablosunu söktüm ve tekrardan Windows'u M.2 SSD'ye kurdum ve yine aynı şekilde açılıyor Windows bir şeyler yükleyeceğim derken kapanıyor ve en son yine kurtarma ekranında kaldım. Yardımcı olursanız cidden çok sevinirim.
 
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bence BIOS ayarlarınızı bir sıfırlayın, sonra SecureBoot'u kapatın. Ardından Boot sekmesinden Legacy > UEFI yapın. Save And Exit yapın.

Eski BIOS: Boot sekmesinden, Launch CSM'i kapatın(UEFI modu açar) Secure Boot aynı şekilde, kapatın. BIOS'u kurcalamanızın bir zararı olmaz, bulamadıysanız arayarak bulabilirsiniz.(Bilmediğiniz işlemleri yapmayın, bir şeyi değiştirmek gibi.)
Minidump dosyaları ekleniyor mu? Çok seri bir mavi ekran atıp resetliyor olabilir.
 
Bilgisayarınız sadece Windows ön yüklemesi sonrası mı resetleniyor? BIOS'ta falan böyle bir şey yaşıyor musunuz?
 
Bilgisayarınız sadece Windows ön yüklemesi sonrası mı resetleniyor? BIOS'ta falan böyle bir şey yaşıyor musunuz?
İlk başta kurduktan sonra şifre belirleyin kısmına gelirdim orda yeniden başlardı. bios'tan uefi USB bellek seçtim ve yine kurdum. Windows çalışıyor hatta ayarlara fln girdim siyah tema yapacaktım kapandı ve yeniden başladı. yine Windows açıldı şifremi girdim 2 dk sonra yine kapandı ve başladığı zaman kurtarma ekranına kaldım. bios ta bi değişiklik yok gördüğüm kadarıyla
 
Güvenli modda başlatmayı deneyin, minidump kontrolü yapın lütfen.
 
güvenli modda başlattım ve Windows klasörünün içinde oluyormuş minidump. bakındım ama minidump dosyası yok
Küçük bir araştırma yapmanız gerekiyor, elinizdeki bilgileri kullanarak bir süre araştırın.

Yabancı kaynaklara da bakmayı unutmayın.
 
ve nedense güvenli modda başlatığım zaman PC restart yemedi. hala güvenli modda duruyor.
Nedense, şöyle. Driverlerden dolayı olabilir, hizmet dosyaları yüzünden olabilir. Güvenli modda sınırlı hizmet ve driver çalışıyor. Hatta ekran kartı bile çalışmıyor diye biliyorum, laptoplarda. Driverlerinizde problem olabilir mi? Ekran kartı gibi.
 

Yeni konular

Geri
Yukarı