Çözüldü R5 5500 sistemde Windows 10 sürekli yeniden başlıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

batyouone01

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı
RTX 3060
İşlemci
R5 5500
Arkadaşlar merhaba iyi günler. Ben Windows 10 kullanıcısı biriydim ve arkadaşların önerisi ile Windows 11 kurdum. Fakat kurmadan önde Secure Boot olarak hata alıyordum. İnternetten bakarak düzelttim ve kurulumu yaptım. Sonrasında Valorant yükledim ve TPM2 hatası aldım. Çözemeyince Windows 10'a geri geçiş yapmayı denedim. İlk başta kurduktan sonra şifre belirleyin kısmına gelirdim sonrasında kapanırdı. BIOS'a girdim ve USB belleği bu sefer UEFI USB bellek vardı onu seçtim. Bir daha kurdum ve kuruldu. Windows 10 çalışıyordu. Fakat maximum 2 dakika ya kendi kendine yeniden başlıyordu. Kurtarma kısmına gönderiyordu beni. BIOS'a biraz bakındım ve M.2 SSD var fakat SATA SSD yoktu. Ne olur ne olmaz SATA SSD'nin kablosunu söktüm ve tekrardan Windows'u M.2 SSD'ye kurdum ve yine aynı şekilde açılıyor Windows bir şeyler yükleyeceğim derken kapanıyor ve en son yine kurtarma ekranında kaldım. Yardımcı olursanız cidden çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bence BIOS ayarlarınızı bir sıfırlayın, sonra SecureBoot'u kapatın. Ardından Boot sekmesinden Legacy > UEFI yapın. Save And Exit yapın.

Eski BIOS: Boot sekmesinden, Launch CSM'i kapatın(UEFI modu açar) Secure Boot aynı şekilde, kapatın. BIOS'u kurcalamanızın bir zararı olmaz, bulamadıysanız arayarak bulabilirsiniz.(Bilmediğiniz işlemleri yapmayın, bir şeyi değiştirmek gibi.)
Siz nasıl bir hata alıyordunuz? Belki sorunu buradan çözebiliriz, olay öncesini anlatın lütfen.
Windows 10 kullanan biriydim ve arkadaş ve hocamın önerisi ile 11 e geçiş yapmak istedim fakat secure boot hatası alıyordum. attığım linkten de çözümünü yaptım. sonra kurdum w11 i fakat tpm2 hatası aldım ve çözemediğim için w10 a geçiş yaptım tekrardan. ilk kurma ekranında sorun yaşıyordum. şifre oluşturun kısmında yeniden başlıyordu. bios tan USB seçili idi boot da. uefi usb gibi birşey vardı orda. onu seçtim kurdum ve w10 kuruldu. fakat şimdi de 2 dk sonra kapanıyor ve kurtarma ekranına atıyor. Windows düzgün yüklenmemiş olabilir diyor.

Windows 10 kullanan biriydim ve arkadaş ve hocamın önerisi ile 11'e geçiş yapmak istedim fakat Secure Boot hatası alıyordum. Attığım linkten de çözümünü yaptım. Sonra kurdum W11'i fakat TPM2 hatası aldım ve çözemediğim için Windows 10'a geçiş yaptım tekrardan. İlk kurma ekranında sorun yaşıyordum. Şifre oluşturun kısmında yeniden başlıyordu. BIOS'tan USB seçili idi boot da. UEFI USB gibi bir şey vardı orada. Onu seçtim kurdum ve Windows 10 kuruldu. Fakat şimdi de 2 dk sonra kapanıyor ve kurtarma ekranına atıyor. Windows düzgün yüklenmemiş olabilir diyor.

Şu an iki tane USB var elimde. Birinde 11 birinde 10 var. 11'i tekrar mı yüklesem. Oradan düzgün bir şekilde 10'a geçiş yaparım.

Bence BIOS ayarlarınızı bir sıfırlayın, sonra SecureBoot'u kapatın. Ardından Boot sekmesinden Legacy > UEFI yapın. Save And Exit yapın.

Eski BIOS: Boot sekmesinden, Launch CSM'i kapatın(UEFI modu açar) Secure Boot aynı şekilde, kapatın. BIOS'u kurcalamanızın bir zararı olmaz, bulamadıysanız arayarak bulabilirsiniz.(Bilmediğiniz işlemleri yapmayın, bir şeyi değiştirmek gibi.)

Çözüm
Bence BIOS ayarlarınızı bir sıfırlayın, sonra Secure Boot'u kapatın. Ardından boot sekmesinden legacy > UEFI yapın. Save and exit yapın.

Eski BIOS: Boot sekmesinden, launch CSM'i kapatın(UEFI modu açar) Secure Boot aynı şekilde, kapatın. BIOS'u kurcalamanızın bir zararı olmaz, bulamadıysanız arayarak bulabilirsiniz.(bilmediğiniz işlemleri yapmayın, bir şeyi değiştirmek gibi.)

Hocam BIOS'u sıfırladım ve tekrar başlattım. Şu anlık bir problem yok. Tüm Drive'ları güncelliyorum. Çok teşekkür ediyorum.

Hocam BIOS'u sıfırladım ve tekrar başlattım. Şu anlık bir problem yok. Tüm Drive'ları güncelliyorum. Çok teşekkür ediyorum.
Ne demek rica ederim, bir problem olursa buradayım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı