Elektronik R5 5500 ve RTX 3060 sistem 12999TL

15-16K arası tutar diye düşünüyorum.
İşlemciyi 5600 yapınca zaten 14400 oldu bile :D Güç kaynağıyla birlikte yine 15-16 olacak gibi duruyor. Sizce sonuç olarak yine iyi bi fiyat oluyor mu? Bir süredir fırsat bakıyordum ama biraz daha da bakabilirim.
(Bu arada merak ettim, güç kaynağını değiştirirsek kasayı da değiştirmeye gerek var mı?)

İçim rahat etmedi ya, ucuz olsun diye sanki diğer parçalar aşırı ucuz olmuş. Elinde sonunda ben yine değiştireceksem pek bi anlamı yok sanki?

Ram ve SSD'den de pek hayır yok gibi sanki

Son düzenleme:
Benim hesapladığım fiyat R5 5500 içindi. Ayrıca RAM ve SSD’yi değiştirmeye gerek yok. Kötü modeller değiller. Sistem gayet F/P.
Yok tabi anladım 5500 için verdiğinizi. Bu SSD için PCMR'da çok dayanıklı değil dediler de, o yüzden öyle söyledim.

Hocam son olarak soruyorum. İşlemciyi 5600 yaparsam, bunun dışında kesin değiştirmem gerekenler neler olur? Sadece güç kaynağı mı?

Bir de, ben biraz ileriye dönük almak istiyorum. Bu anakart iyi midir? Yoksa bunu da yükseltmemi tavsiye eder misiniz?

A520'den çok hoşnut duymasamda değiştirmeye gerek yok bence.
Neden hoşnut değilsiniz acaba?

Bir de bir sağındaki seçenek olan Asus TUF GAMING B450M-PLUS II'i alsam artısı ne olur acaba?

(Asus içi video birleştirme programlarında çok başarılı diye bir yorum okudum, neden acaba? Bana faydalı olabilir)

Ho
A520'den çok hoşnut duymasamda değiştirmeye gerek yok bence.
Hocam rahatsız da etmek istemiyorum ama bunu cidden merak ettim, neden hoşnut değilsiniz acaba?

Son düzenleme:
Neden hoşnut değilsiniz acaba?
A320'nin revizyon edilmiş hali. Pek sevmesem bile sistemin fiyatını göze aldığımızda alınır. TUF B450 için 900TL değer mi bilemedim. VRM tarafında daha avantajlı. A520'de OC desteği yok. 900TL fark B550 olsa gözü kapalı verilirdi ama B450 için bilemedim. Örneğin sistemdeki A520 satılır üstüne 900TL konulup kaslı bir B550 alınır lakin uğraştırır.
Hocam rahatsız da etmek istemiyorum ama bunu cidden merak ettim
Sorun değil. O kadar çok bildirim geliyor ki gözümden kaçmış. 😅

A320'nin revizyon edilmiş hali. Pek sevmesem bile sistemin fiyatını göze aldığımızda alınır. TUF B450 için 900TL değer mi bilemedim. VRM tarafında daha avantajlı. A520'de OC desteği yok. 900TL fark B550 olsa gözü kapalı verilirdi ama B450 için bilemedim. Örneğin sistemdeki A520 satılır üstüne 900TL konulup kaslı bir B550 alınır lakin uğraştırır.

Sorun değil. O kadar çok bildirim geliyor ki gözümden kaçmış. 😅

Tamamdır teşekkür ettim, Gigabyte devam o zaman şimdilik. Aslında siparişi vermek istiyorum ama anlık nakit sıkıntım var ve pazartesiye dayanır mı... zor. Umarım yardımcı olabilirler.

Ünlü olmak böyle bir şey galiba :D

@Emma Stone Hocam yarın bir sıkıntı çıkmazsa alıyorum sistemi. Son bir şey sormak istiyorum size, power supply hemen almak gerekir mi? Yoksa biraz fırsat bakınayım diyorum.

8 yıl sonra masaüstü kullanıcam galiba, heyecanlandım :D

Yeni konular

Geri
Yukarı