Elektronik R5 5600 3070 + 165Hz monitör 19.999TL!

Ryzen 4500 ancak rüyasında 500 FPS çizdirir. Antreman ya da boş duvarlar değil genel oynanışı diyorum. Benim gibi normal bir oyun esnasında birkaç round kayıt alsın ne olduğu belli olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam Tenz aim bee.

Şöyle bir görsel koymak da komedi, bir müşteri olarak salak yerine konduğumu düşünürdüm. Oldu olacak Cyberpunk 2077'de de düz duvara bakıp 200 FPS yazsınlar.

Eki Görüntüle 1730065

Yorumdakilerle bu videodakilerin farkı yok:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ryzen 4500 ancak rüyasında 500 FPS çizdirir. Antrenman ya da boş duvarlar değil genel oynanışı diyorum. Min, AVG ve Max FPS değerlerinin hepsine bakılmalı. Benim gibi normal bir oyun esnasında birkaç round kayıt alsın ne olduğu belli olur.

Olabilir hocam bahsettiğim sistem buydu ve ben Intel sistemi aldırdım sanırım ikisini de aynı FPS veriyor diye hatırladığımdan 4500 dedim diğerinin 10100F mi 12100F mi olduğunu hatırlamadığımdan.
(Videoda aynı FPS veriyor diye hatırladım denk işlemciler olmadıklarını biliyorum)

Olabilir hocam bahsettiğim sistem buydu ve ben Intel sistemi aldırdım sanırım ikisini de aynı FPS veriyor diye hatırladığımdan 4500 dedim diğerinin 10100F mi 12100F mi olduğunu hatırlamadığımdan.
(Videoda aynı FPS veriyor diye hatırladım denk işlemciler olmadıklarını biliyorum)

Bu boş haritada dönüyor, orada en kıytırık işlemci bile round esnasında verdiğinin iki katını çizebilir. 4500'ün en iyi alabileceği değerler şu videodaki gibi olur.
Aşayı yukarı işlemcilerin çekirdek gücü, önbellek vb. bakarsak 3300X, 3600 benimki gibi, 12100F ile 5500 +50 FPS civarı, 5600 de 350-450 civarı takılır. Tabii bunlar RAM hızı ve gecikmesi, işlemci sıcaklığı, arka plan uygulamalarına göre değişkenlik gösterir.

Böyle insanlar böyle fiyat performans şöyle fiyat performans, bu fiyata daha iyisi yok gibi sloganlarla insanları kandırdığını düşünüyorum. 6700XT'li bir sistem yapmıştı bu arkadaş, sadece işlemci ve ekran kartı fiyatına sistem (0.28) diye bir ibare kullanmıştı o zaman girip Tebilon'a bakmıştım ve dedikleri satın alınan sitede bile örtüşmüyordu. Kanalına bakarsanız 2,3 haftada bir F/P sistem hazırlıyor. Hepsi olmasa da bazı sistemleri F/P olmasa da piyasaya göre avantajlı fakat bu tarz insanlar bana komisyondan para kazanmak için sürekli bunları yapıyormuş gibi geliyor. Tabii ki komisyonunu alsın onda bir sıkıntı yok ama başlıkları ve ifadelerini de daha dikkatli seçmeli diye düşünüyorum. İyi sosyaller.

Kalitesiz PSU'lu sistem dizip yanına 6700 XT, RTX 3070 gibi parçalar koyan siteler nereye varmak istiyor acaba. F/P kavramı böyle bir şey değil. GT 730'lu sistemde kullanılmayacak PSU'lar ile dizdikleri sistemlere bak.
Hocam hem reklam yapmış oluyorlar "Bakın! Bu sistemi bu paraya satıyoruz! Gelin alın!" diyerek. Bakmayan da gidip alıyor. Sonrası belli.

Bakan kişi de "şu kadar parayı vermişim zaten, Bi PSU parası eklesem ne olur ki?" deyip basıyor parayı. Bir oltalama mevcut yani.

İşin sonunda hem ellerinde kalan PSU'lar gidiyor hem de fazladan para kazanıyorlar.

PSU markasını vs. geçtim ama NVIDIA'nın 3070 gibi bir karta 8GB VRAM eklemesi gerçekten çok komik. Şahsen bu ekran kartını alacağıma indirimli bir RX 6800 XT hazır sistem beklerim. Hem fazladan +8 GB VRAM kazanmış olup ekran kartının tüm nimetlerinden faydalanabilirim hem de hemen hemen aynı fiyata 3080 ile yarışan bir ekran kartı satın almış olurum. AMD ekran kartlarının da öyle berbat kartlar olduğunu düşünmüyorum mesela bende şu anda 6700 XT 12 GB modeli var. Coil Whine sesinden biraz rahatsız oluyorum ama o araştırdığıma göre NVIDIA kartlarda da ortaya çıkabiliyormuş yani biraz şans işi. Bunun dışında ne yazılımsal ne de başka bir sorun yaşamamıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı