R5 5600 için anakart tavsiyesi

Bütçe
2.000₺ - 3.000₺
@Jira Hocam stok soğutucu sıfırı 200 lira civarı. İkinci elde demek istedim ben.

Zaten bende kule tipi soğutucu var. Yani o stok soğutucu işime yaramayacaktı, kenarda duracaktı. Yanında vereceği oyuna alıcı bile buldum. 😅 Beklenirse indirim tabii denk gelebilir. Ama anakart gelmişken beklemek istemedim açıkçası.

O zaman senin için Tray almak daha mantıklı. Oyun hesabıyla indirimli gibi bir şey oluyor dediğin gibi. Birkaç gün önce 2800'e satılıyordu, yakın zamanda düşer mi bilemiyorum.
Düşer bence. Hatta kalıcı fiyat düşüşü de bekliyorum ben. DDR5 ve AM5 serileri piyasaya girdi, bunlarda mutlaka bir gelişme olur. Hayırlısı olsun hocam, düşük fiyat görürsem yine yazarım buraya. 🙂

Kutusuz 5600 2900 civarına düşmüş. Teknobiyotik oyun hediyesi ile 2600 TL civarina gelir. Ben de böyle alıp 200 250 TL'ye soğutucu mu alsam ne yapsam bilemedim.

Teknobiyotik'te kutusuz 5600 3064 TL olmuş.

Tam zamanında 2798 TL iken oyun hediyeli almıştım iyi ki almışım.

@Jira 2900 olan Teknobiyotik değil hocam, resmi satıcısından almanız gerekiyor oyun için.

Kurulum tamamlandı. Hepinize çok çok teşekkür ederim. 😌

WhatsApp Image 2023-03-07 at 18.52.21.jpeg

Son düzenleme:
@Jira İşlemciyi Teknobiyotik'ten, anakartı da Tebilon'dan aldım, işlemci bugün geldi. 3000'e aldık, 2860 liraya düşmüş bugün. Yapacak bir şey yok, ben beklemek istemedim. Sağlık olsun. 🙂

@Adieu @Jira 2.789 lira olmuş Teknobiyotik'te (tray).

Son düzenleme:
@Jira İşlemciyi Teknobiyotik'ten, anakartı da Tebilon'dan aldım, işlemci bugün geldi. 3000'e aldık, 2860 liraya düşmüş bugün. Yapacak bir şey yok, ben beklemek istemedim. Sağlık olsun. 🙂

@Adieu @Jira 2.789 lira olmuş Teknobiyotik'te (tray).

Ben 1500 TL'ye 2. El 3600x aldım hocam, memnunum şu an. Forumun ortak kararıyla 5600'e gerek olmadığına karar verdik.

Geri
Yukarı