R5 5600 kule tipi işlemci soğutucu tavsiyesi

Hakan Dinler

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

Uzun bir aradan sonra Ryzen 5 2600 işlemcimi güncelleyip Ryzen 5 5600 işlemciye geçiş yapmaya karar verdim. İşlemcinin siparişini verdim fakat okuduğum yorumlarda stock fan ile kullanmak yerine kule tipi işlemci soğutucunun çok fazla tavsiye edildiğini gördüm. Bütçemin sınırı 750-800 TL civarındadır. Mevcut kullandığım kasa Aerocool Aero Engine kule tipi soğutucuları 155mm ye kadar desteklediği yazıyor. İleride kasa güncellemesi de yapacağım fakat şimdilik idare etmesi gerekli.

Forumda tavsiye edilen ID-Cooling SE-214-XT modelini inceledim. İşlemci soğutucumun beyaz veya gri tonlarında olmasını istiyorum. Kasam ARGB desteklemediği için bu modelin ışıklandırması muhtemelen çalışmayacak. ARGB veya RGB şartım yok fakat RGB olursa daha güzel görüneceğini düşünüyorum. Farklı model önerisi de olursa sevinirim. :)

Fan kontrolcüyü nerden ve ne kadar aldınız? Paylaşabilir misiniz?
Hocam outlet olarak aldım stok bitmişti. AA stokta varmış koşun hocam. Ama size bir şey demeliyim. Paketin içinden bana 3pin erkek göndermemişlerdi. Ayrı almanız gerek.

Hocam outlet olarak aldım stok bitmişti. AA stokta varmış koşun hocam. Ama size bir şey demeliyim. Paketin içinden bana 3pin erkek göndermemişlerdi. Ayrı almanız gerek.

Hocam bu nasıl kullanılıyor ki?

Satayı bağlıyoruz okey geri kalandan biri kumanda sanırım. diğer kablolar ney?

Hocam ben bununla uğraşamam ya kablo takmak bağlamaktan nefret ediyorum. ARGB olmayan sadece RGB olan modeli alsam anakarta taktığımda çalışır diye tahmin ediyorum.

Bütçeye göre ikisinden birini alabilirsiniz. İkiside işinizi görür.

Bütçeye göre ikisinden birini alabilirsiniz. İkisi de işinizi görür.

Beyaz veya gri renkte bu tip bulabilir miyim? Bundan sonra alacağım Kasa rengini bu renklerden seçeceğim bu nedenle sırıtmasın istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı