R5 5600 oyun oynarken 80 derece oluyor

ilginiz için teşekkür ederim üste takamıyorum sıvı soğutmayı ramlardan dolayı öne takmıştım o yüzden borular alttan çıkıyordu üstten daha iyi olacağı şeklinde öneriler aldım deneyeceğim
birde üst seviye oyunlarda ultra ayarlarda gerçekten çok mu yüksek 80 derece pc hocasının testlerine baktım 75 76 dereceler görüyorum dediğim gibi donanım çok bilmiyorum o yüzden soruyorum darlamak istemem
80 derece çok değil ama sizin soğutmanıza göre yüksek. Sorun teşkil etmez sadece işlemci o sıcaklığa gelince frekansını kısar o kadar.

Güncelleme yapayım biraz araştırma yaptım ve r5 5600 ün yüksek ısı sıkıntısı varmış pc hocasından da duydum bunu 5500 de bir sıkıntı yok ama sanırım 5600 ün frekans değerleri yüksekmiş bu da ısınmasına sebep oluyormuş.
Anladığım kadarıyla

Ryzen 5 5600 ısınan bir işlemci ama sıvı soğutma ile bu kadar ısınması normal değil. 15.5 cm yüksekliğe sahip 2x120mm fan olan kule tipi soğutucu ile 20 dakikalık AIDA64 yük testinde 60-61 dereceleri gördüm maksimum. Ya termal macunu düzgün süremediniz, ya soğutucu blok oturmadı ya da fanları ters taktınız… Ayrıca kasa modelini belirtmemişsiniz.

Ryzen 5 5600 ısınan bir işlemci ama sıvı soğutma ile bu kadar ısınması normal değil. 15.5 cm yüksekliğe sahip 2x120mm fan olan kule tipi soğutucu ile 20 dakikalık AIDA64 yük testinde 60-61 dereceleri gördüm maksimum. Ya termal macunu düzgün süremediniz, ya soğutucu blok oturmadı ya da fanları ters taktınız… Ayrıca kasa modelini belirtmemişsiniz.
VENTO VG15FE RGB ATX Gaming Kasa
Kasam bu yük testi deneyip yazacağım

Yük testinde extreme de anlık 76 derece gördü ama genel olarak 65 68 arasıydı termal macun yenileyip deneyeceğim bir de

@William Butcher bakabilirmisiniz sıvı soğutmayla ilgili yardımcı olabileceğiniz söylendi

Öncelikle hepinizden özür dileyerek başlamak istiyorum internetten izleyerek montajladığım soğutucunun her şeyi yanlışmış ve doğal olarak soğutmuyormuş videodan izlediğim için doğrudur diyordum yanlışmış bir bilene yaptırdım şuanda çözüldü her şey ısı değerleri max 61 derece gördü testte.
TEKRARDAN HERKESTEN ÖZÜR DİLERİM CEVAP VEREN HERKESE DE TEŞEKKÜR EDERİM.

Son düzenleme:
VENTO VG15FE RGB ATX Gaming Kasa
Kasam bu yük testi deneyip yazacağım

Yük testinde extreme de anlık 76 derece gördü ama genel olarak 65 68 arasıydı termal macun yenileyip deneyeceğim bir de

@William Butcher bakabilirmisiniz sıvı soğutmayla ilgili yardımcı olabileceğiniz söylendi

Öncelikle hepinizden özür dileyerek başlamak istiyorum internetten izleyerek montajladığım soğutucunun her şeyi yanlışmış ve doğal olarak soğutmuyormuş videodan izlediğim için doğrudur diyordum yanlışmış bir bilene yaptırdım şuanda çözüldü her şey ısı değerleri max 61 derece gördü testte.
TEKRARDAN HERKESTEN ÖZÜR DİLERİM CEVAP VEREN HERKESE DE TEŞEKKÜR EDERİM.
Demiştik ama.😊

Valla demiştiniz işte diyorum ya bilmediğim halde bildiğimi sanmaktan oldu.Kusura bakmayın tekrar uğraştırdım sizide
Estağfurullah, sıkıntı yok. Keyifli kullanımlar.

Geri
Yukarı