R5 5600 RTX 2060 sistemde droplar oluşuyor

İşletim sistemi
Windows 10
Anladim. Belki o.c RAM'dir diye dedim. Sistem 2133'te baslatiyor olabilir BIOS'tan yukselt diyecektim.

Islemci isiniyor demissin o da aşırı etkili.

Anladim. Belki o.c RAM'dir diye dedim. Sistem 2133'te baslatiyor olabilir BIOS'tan yukselt diyecektim.

Islemci isiniyor demissin o da aşırı etkili.

1681601868057.png

İşlemci performansını arttırma modu aktif olduğu için açabileceği en yüksek hızda açıyor bu da ısındırıyor sanırım. Stock 3.5 GHz iken Boost'la 4.2 GHz açıyor. Boostsuz iken de istediğim performansı alamıyorum.

Eki Görüntüle 1741830

İşlemci performansını arttırma modu aktif olduğu için açabileceği en yüksek hızda açıyor bu da ısındırıyor sanırım. Stock 3.5 GHz iken Boost'la 4.2 GHz açıyor. Boostsuz iken de istediğim performansı alamıyorum.

Undervoltaj ile açmayı denedin mi 1.1 Volt 4.4 GHz.

İşlemcinin gücünü kesip istediğin frekansta çalıştırıyosun soğutma olarak da daha iyi oluyor ama soğutucu stok olduğunda kullanıyorlar genelde sende Core Performance Boost açıkmı BIOS'da açık olması gerekiyor Görev Yöneticisi'nden işlemci bölümüne gelip.

1681602155594.png

Bu kısmı atar mısın?

İşlemcinin gücünü kesip istediğin frekansta çalıştırıyosun soğutma olarak da daha iyi oluyor ama soğutucu stok olduğunda kullanıyorlar genelde sende Core Performance Boost açıkmı BIOS'da açık olması gerekiyor Görev Yöneticisi'nden işlemci bölümüne gelip.

Eki Görüntüle 1741832

Bu kısmı atar mısın?
1681602730494.png

Eki Görüntüle 1741832

Bu kısmı atar mısın?
Ben ilk bilgisayarı aldığımda sıcaklığın çok fazla olduğunu fark edip bakmıştım acaba otomatik boost mu yaptı diye o zaman fark etmiştim açık olduğunu. Bir süre kapatıp denedim fakat alışamadım çünkü çok fazla FPS kaybı yaşadım.

Eki Görüntüle 1741836

Ben ilk bilgisayarı aldığımda sıcaklığın çok fazla olduğunu fark edip bakmıştım acaba otomatik Boost mu yaptı diye o zaman fark etmiştim açık olduğunu. Bir süre kapatıp denedim fakat alışamadım çünkü çok fazla FPS kaybı yaşadım.

Anakartının BIOS sürümünü güncelleyip TDP ayarlarını değiştirmeyi deneyebilirsin.

BIOS'u en son 1 ay önce güncelledim ve bildiğim kadarıyla daha yeni sürüm gelmedi. TDP nedir hocamm?

BIOS'tan ayarlanabiliyordu sanırım bu konuda pek bilgim yok.
Curve optimizerda var bunlarla ilgili konu açarsan yardım ederler nasıl olcağına dair.

BIOS'tan ayarlanabiliyordu sanırım bu konuda pek bilgim yok.
Curve optimizerda var bunlarla ilgili konu açarsan yardım ederler nasıl olcağına dair.
Hocam peki bunlar dışında benim sorunumla alakalı farklı bir şey var mıdır ?

Geri
Yukarı