R5 5600 & RX 6700 sistemde oyunlarda FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

clickclakbum

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16 GB DDR4 3600MHZ
Ekran kartı
RX 6700
Anakart
Gigabyte B450M K
İşlemci
Ryzen 5 5600
Normalde bunu sadece RDR 2'de yaşıyorum sanıyordum fakat bugün Call of Duty WWII'da da denemek isteyince aynı sonucu verdi. Sorun şu; Oyun oynarken bir anda GPU kullanımı %2 veya %3 gibi bir değer düşüyor, yani şöyle: GPU kullanımı %30 ise bir anda %27'ye düşüyor, çok ufak bir değer yani. FPS'de 1-2 düşüyor. 60 ise 58'e falan düşüyor. Drop denir mi buna bilmiyorum ama bir anlığına oluyor sadece, saliselik denebilir.

Sıcaklıklar normal. GPU 50 dereceyken CPU ise 57 derece falan, tabii bu değerler V-Sync açık oynadığım için böyle. Ekran kartını hem fazla yormak istemiyorum, hem de 60Hz bir monitöre sahibim. AMD Software sürümüm de 23.3.2

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuyla bir tık alakasız ama bende böyle bir sistem alacağım için soruyorum sistem oyunlardaki performansı nasıl beklentinin üstünde mi?
İyi. Tam da beklediğim gibi, çoğu oyunu tahmin edebileceğin üzere iyi götürüyor ama ekran kartının coil whine sorunu var. Bunu bilerek alsan iyi olur. The Last Of Us gibi sorunlu bir oyunu ben yine sorunsuz oynuyorum FPS değerleri açısından ama yine de drop sorunları mevcut maalesef, her ne kadar M2'de oynasam da.

İyi. Tam da beklediğim gibi, çoğu oyunu tahmin edebileceğin üzere iyi götürüyor ama ekran kartının coil whine sorunu var. Bunu bilerek alsan iyi olur. The Last of Us gibi sorunlu bir oyunu ben yine sorunsuz oynuyorum FPS değerleri açısından ama yine de drop sorunları mevcut maalesef, her ne kadar M.2'de oynasam da.

Çok teşekkür ederim böyle demenle sistemi almakla daha da teşvik ettin peki Smart Access Memory özelliğini açtınmı o özellik bayağı FPS açısından iyi diyorlar?

Onu açtım da drop sorununu çözmeye çalışmaktan ona hiç bakmadım, fikrim yok.

Anladım sorununa yardım etmek isterim ama dediğim gibi daha sistemi almadım ondan fikir sahibi değilim bana zaman ayrırıp sorularıma cevap verdiğin için teşekkürler sorununu en kısa zamanda çözmen dileğiyle ve SAM özelliğiyle ile ilgili bir FPS açısından performans duyarsan bana heberdar etmeni isterim konuyu takipte olucağım 😉

Yeni konular

Geri
Yukarı