R5 5600 ve X570 Tomahawk ile RAM Overclock yapma

Artık Micron Rev.H isimlendirmesi yok. Eskiden Spectek Rev.H olarak geçiyormuş şu an ise bunun yerini Micron Rev.J ve Rev.E almış. RAM yeni olduğuna göre de Thaiphoon Burner'da Micron Rev.E olarak görünecektir.
O zaman D9VPP gelecektir. Corsair'den sadece D9VPP çıkıyor 3600-16 kitlerden.

Yani benim için iyi mi kötü mü? :D
İyi bir şey. D9VPP, gecikme bakımından Rev.H-Die'dan daha iyi. 3866-16, 3933-16 yapılabilir yine. 3866 ve 3933 MHz durumu RAM'den ziyade daha çok işlemcinin içerisinde yer alan bellek kontrolcüsüne bakıyor. Bu da her işlemcide farklı kalitede oluyor.

CS:GO, Valorant oynuyorum en sık. Soğutucu geldiğinde görüntü atarım yine buraya. Webdenal mesajlarıma bakmadığı için bekliyorum. :(
Akşam indirip programı bakacağım. Bu arada soğutucu olarak Be Quite Pure Rock 2 taktım boşta 35 yükte 55 civarı geziyor ve gayet sessiz.
Üzeri hasar görmediği için üzerindeki termal macunu kullandım ama problem olmaz herhalde.
@BerkayZ87 hocam bi bakabilir misin?
1651855842590.png

Son düzenleme:
Enteresan, D9VPP yerine D9WFL çıkmış :D Neyse o da güzel çip. Eğer BIOS sıfırlamayı biliyorsan değer önerebilirim.
Varsayilana mi dondureyim yani anlamadim hocam. Hocam fikrim degisti da ya OC yapmayacagim tesekkurler.

Enteresan, D9VPP yerine D9WFL çıkmış :D Neyse o da güzel çip. Eğer BIOS sıfırlamayı biliyorsan değer önerebilirim.
Selam, rahatsiz ettim uzun sure sonra kusura bakmayin bilginize dayanarak danismak istedim. RAM voltajini 1.4V ve SOC' voltaji da +0.1 arttirarak 3600MHz crash yemeden kullanabildim. Daha iyi degerler icin nasil deneyebilirim?

Mesela CL degerleri nasil dusuruluyor? Riskli mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı