R5 5600X 3070 Ti sistemde oyunlarda görüntü bozuluyor

bewo

Centipat
Daha fazla  
RAM
Pny 16 gb 3600mhz CL18 XLR8
Ekran kartı
RTX 3070TI
Anakart
Asus Prime B550M-K
İşlemci
RYZEN 5600X
Merhaba, uzun zamandır oynadığım birtakım oyunlarda bu glitchlenmeyi yaşıyorum ancak sorunun çözümünü bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• 2-min.png
    2-min.png
    828,7 KB · Görüntüleme: 38
  • görüntü.png
    görüntü.png
    2,5 MB · Görüntüleme: 40
  • image.png
    image.png
    1,9 MB · Görüntüleme: 39
Düzenli olarak güncellemelerini vs yapıyorum ancak daha önce driver temizleyip yüklemedim. Kart yeni bu arada alalı 2 sene oldu.

Düzenli olarak güncellemelerini vs yapıyorum ancak daha önce driver temizleyip yüklemedim. Kart yeni bu arada alalı 2 sene oldu.
Elektronik aletin yenisi eskisi olmaz. Heleki garantisi bittikten hemen sonrasından çok korkarım.

Bu sorun biraz oynayınca mı oluyor yoksa hemen mi? Sorunu yaşadığınız sıcaklıklar nedir?

Elektronik aletin yenisi eskisi olmaz. Heleki garantisi bittikten hemen sonrasından çok korkarım.

Bu sorun biraz oynayınca mı oluyor yoksa hemen mi? Sorunu yaşadığınız sıcaklıklar nedir?
Genelde oynamayı devam ettirince oluyor ama sorunu rastgele yaşıyordum. İki, üç haftada bir denk geliyor diyebilirim. Mw2, cyberpunk ve forza5 gibi yüksek gereksinim isteyen oyunlarda daha çok yaşadım ancak fazla gereksinim istemeyen falloutta da yaşadım. Sıcaklığı kontrol etmemiştim ancak tekrar yaşarsam onu da kontrol edeceğim.

2 hafta uzun bir süre. Böyle olunca ne yapıyorsunuz? oyunu aç kapa yapınca sorun kalkıyor mu? Isınmadan olabilir dicem ama az ve deşken yaşıyorsunuz. Sık olursa sıkıntı.

2 hafta uzun bir süre. Böyle olunca ne yapıyorsunuz? oyunu aç kapa yapınca sorun kalkıyor mu? Isınmadan olabilir dicem ama az ve deşken yaşıyorsunuz. Sık olursa sıkıntı.
Aç kapa yapınca gidiyor. Ama yinede içim rahat etmediğinden sorunu dün tekrar yaşayınca konuyu açmak istedim.

Moral bozmak istemem ama ekran kartı üzerinde bazı devreler sıkıntı çıkarmaya başlamış olabilir. Sorun sıklaşmadıkça yapacak bişey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı