R5 5600X çok ısınıyor

Vermeniz gereken en önemli bileşen kasanınız marka-modeli. Eğer marka model bilmiyorsanız;
-Kasanın hava alacak yeterli yeri var mı?
-Kasanın içinde hava akışını sağlyacak yeterli fan var mı?
-Sahip olunan fanlar gerçekten hava akışına katkı sağlyacak kadar iyi mi? Yoksa sadece ışıklı mışıklı diye alınan kendine hayrı olmayan fanlardan mı?

Eğer kasa kötü ise;
Tavsiye 400-500 TL bütçe ile güzel bir kasa almaya bakın. İşlemcinize yazık etmeyin.
Eğer kasa ve fanlar yeterli ise;
Düzgün bir işlemci soğutucusu alın ( Rehber: Türkiye'deki ilk ID Cooling SE-207 incelemesi bu ürün güzel hazır incelemesi de var ) bu ürün pahalı gelirse bir konu açın bütçenize uygun tavsiye verelim.

Neden önyargıyla yaklaşıyosunuz yahu? Belki adam ekran kartını değiştirecek, sattı ve yenisini alana kadar görüntü almak için bunu kullanıyor niye bilip bilmeden konuşuyorsunuz? Eski kartımı sattıktan sonra yenisi gelene kadar ben de 2 hafta boyunca HD5750 ekran kartını kullandım geçici olarak görüntü almak amaçlı. Ne var yani 3800X’e HD5750 taktım diye çok büyük bir sorun mu teşkil etti? Biraz düşünmek zor bişey olmamalı.

Soruna gelirsek dostum kasan burda önemli bir etken. Eğer hava akışı kötü bir kasa kullanıyorsan etkisi büyüktür. Montajda bir hata olabilir. Geçici çözüm olarak BIOS’tan CPB’yi kapatabilirsin.

Kullandığın PSU berbat ötesi. Bir an önce kaliteli bir şey almanı öneririm.

İşlemci yanması diye bişey kalmadı bu devirde merak etme. Kendini korur her türlü eğer normal şartlarda.

Dostum bütçen olduğu zaman mutlaka GPU, PSU ve işlemci fanı almanı tavsiye ederim iyi forumlar.

Neden önyargıyla yaklaşıyosunuz yahu? Belki adam ekran kartını değiştirecek, sattı ve yenisini alana kadar görüntü almak için bunu kullanıyor niye bilip bilmeden konuşuyorsunuz? Eski kartımı sattıktan sonra yenisi gelene kadar ben de 2 hafta boyunca HD5750 ekran kartını kullandım geçici olarak görüntü almak amaçlı. Ne var yani 3800X'e HD5750 taktım diye çok büyük bir sorun mu teşkil etti? Biraz düşünmek zor bir şey olmamalı.

Soruna gelirsek dostum kasan burada önemli bir etken. Eğer hava akışı kötü bir kasa kullanıyorsan etkisi büyüktür. Montajda bir hata olabilir. Geçici çözüm olarak BIOS'tan CPB'yi kapatabilirsin.

Kullandığın PSU berbat ötesi. Bir an önce kaliteli bir şey almanı öneririm.

İşlemci yanması diye bir şey kalmadı bu devirde merak etme. Kendini korur her türlü eğer normal şartlarda.

Hocam biz diyoruz kasanız kötü siz diyorsunuz ekran kartından görüntü mü alıyorsunuz.

Geçirdim hocam işlemciye çok fazla yük binecek dedim ben niye bunu taktın gibi bir şey demedim.
İşlemciye neden yük binsin yahu. Bu da zaten apayrı bir konu. Ekran kartı çok güçlü olsa besleyemese evet dediğin doğru da bu ekran kartıyla ne alaka dediğin durum?

Benim bir şeye taktığım yok. Sana özel bir şey de yazmamışım zaten geneli kapsayan bir mesaj yazmışım. Üstüne alınıp cevap yazan sensin dostum.

İşlemciye neden yük binsin yahu. Bu da zaten apayrı bir konu. Ekran kartı çok güçlü olsa besleyemese evet dediğin doğru da bu ekran kartıyla ne alaka dediğin durum?

Benim bir şeye taktığım yok. Sana özel bir şey de yazmamışım zaten geneli kapsayan bir mesaj yazmışım. Üstüne alınıp cevap yazan sensin dostum.

Hocam bilgisayardaki her parça darboğaz yapabilir şu cahillik nedir anlamıyorum. Siz 3090'a 200W PSU takarsanız bu da darboğaz olur.

Hocam bilgisayardaki her parça darboğaz yapabilir şu cahillik nedir anlamıyorum. Siz 3090'a 200W PSU takarsanız bu da darboğaz olur.

Hocam işlemci, ekran kartına göre daha iyiyse darboğaz olma ihtimali yoktur. Cahillik derken bize me hitap etmiştiniz? Örnek olarak 5600X ve GTX 660 takarsanız hiçbir şey olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı