Ryzen 5 5600X sistem çok ısınıyor

Cudyfosyer

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarım oyunlarda çok fazla ısınıyor. Özellikleri.
AMD Ryzen 5 5600X işlemci.
NVIDIA GeForce RTX 2060 ekran kartı.
16 GB RAM.

Battlefield 1 oynarken fark ettim kasadan ses geliyor ve kontrol ettiğimde GPU kullanım 95'lerde, işlemci 60-70'lerde. Sistemin kendi stok soğutucusu var. Bunlar normal mi?

Stok ile işlemci değerleri normalde ekran kartı normal gelmedi bana markası ne?

İşlemcin mi ısınıyor?

İkisi de sanırım. Oyun içindeyken NVIDIA performans ayarlarından kontrol ettim GPU kullanımı %98'lere çıkıyordu CPU 60ları geçiyordu.

Stok ile işlemci değerleri normalde ekran kartı normal gelmedi bana markası ne?

Gigabyte markası geçen sene aldım İtopya'dan.

Stok fan ile normal değerler.

ASUS Prime B450M-K anakartım var. Bu sisteme göre nasıl bir soğutucu almalıyım bütçem 1k.

Stok ile normal ısınması.

ASUS Prime B450M-K anakartım var. Bu sisteme göre nasıl bir soğutucu almalıyım bütçem 1k.

İkisi de sanırım. Oyun içindeyken NVIDIA performans ayarlarından kontrol ettim GPU kullanımı %98'lere çıkıyordu CPU 60ları geçiyordu.

Gigabyte markası geçen sene aldım İtopya'dan.

Ekran kartı kullanımı 95'miş. Ben sıcaklıkları sandım. Normal hocam kusura bakmayın. Şöyle bir soğutucu iş görür.

Ekran kartı kullanımı 95'miş. Ben sıcaklıkları sandım. Normal hocam kusura bakmayın. Şöyle bir soğutucu iş görür.

Sağ olasın dostum çok teşekkür ederim. Stok soğutucu olduğu için mi sistem ısınıyor yoksa bileşenler birbiri ile uyumlu değil midir?

Sağ olasın dostum çok teşekkür ederim. Stok soğutucu olduğu için mi sistem ısınıyor yoksa bileşenler birbiri ile uyumlu değil midir?
Bileşenler uyumlu hocam 5600X stok soğutucu ile o sıcaklıklara ulaşması normal.

Yeni konular

Geri
Yukarı