R5 5600X CPU-Z sonucu nasıl?

Quarit

Hectopat
Makaleler
1
Merak ediyorum bu skor iyi mi. Merak ettiğim asıl şey aynı işlemciyi kullanan biri varsa BIOS üzerinden "Max CPU Boost clock override" kısmını 200MHz yapıp voltaj vermeden CPU-Z'de bench skor kaç çıktığı. Birileri paylaşırsa sevinirim. Windows 11 kullanıyorum. Normal kullanıcıyım. Anakart'ım ASUS B450-F.

Adsız.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel skor. PBO açık halde mi yaptınız? İşlemci işi değerleri nedir?

Thanks. BIOS'da "Max CPU Boost clock override" kısmını 200MHz yaptım sadece. İşlemci Boost clock hızı özellikle oyunlarda 4.8GHz oluyor. İşlemci clock hızı statik değil, dinamik. AIDA64 stress testinde Max 72 derece.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Quarit Prime95 small FFTs ile test yapın derim ama sıkıntı çekmiyorsaniz güzel. Lakin PBO açık hiçbir işlem yapmadan ayni skoru alıyorum. 200MHz'nin çok farkı olmamış gibi duruyor. Çoğu yabancı sitede 5000 serisi için OC yapmayın diyor.

@Quarit Prime95 small FFTs ile test yapın derim ama sıkıntı çekmiyorsaniz güzel. Lakin PBO açık hiçbir işlem yapmadan ayni skoru alıyorum. 200MHz'nin çok farkı olmamış gibi duruyor. Çoğu yabancı sitede 5000 serisi için OC yapmayın diyor.

Aynen. Bu ayarı default a geri getirdim Valorant oyununda ortalama FPS 200 iken su an 300'e yakın olmaya başladı.

Merhaba 5600X işlemci B550 Plus anakart HyperX 3200 8x2 RAM'ler var. Anakart BIOS guncel. BIOS'la hiç oynamadim. CPU-Z degerlerim Single: 602 multi: 4584. genelin altinda kalıyor. Genel: 640-4800. Sizce sebebi ne olabilir?

Yeni konular

Geri
Yukarı