R5 5600X Fan Tavsiyesi

İşlemcinin bir suçu yok. Neden lanet ettiriyor sana :) Stok soğutucu ile ısınan bir işlemci 5600X. Ayrıyeten sizin kasanız da iyi bir kasa değil. Hava akışı da iyi değil. Bu yüzden işlemcide bir sıkıntı yok.

İşlemcinin bir suçu yok. Neden lanet ettiriyor sana :) Stok soğutucu ile ısınan bir işlemci 5600X. Ayrıyeten sizin kasanız da iyi bir kasa değil. Hava akışı da iyi değil. Bu yüzden işlemcide bir sıkıntı yok.
intel den geçtim amd ye performans vereceksin diye bu kadar ısınmaması gerekiyor malzemenin çok yüksek sıcaklara çıkıyor performans vereyim diye

Intel'den geçtim AMD'ye performans vereceksin diye bu kadar ısınmaması gerekiyor malzemenin çok yüksek sıcaklara çıkıyor performans vereyim diye

O zaman soğutucunuzu değiştirene kadar Core Performance Boost özelliğini kapatın işlemcinin. Sıcaklıklar 55-60 dereceye kadar düşecektir. Soğutucu aldıktan sonra açarsınız tekrardan. Bu arada arkadaki egzoz fanın yönünü de ters takmışsın. İçeriye hava üflüyor şu an sanırsam. Dışarıya üfleyecek şekilde takın.

Ayni işlemci ile CoreLiquid K360 kullanıyorum CoreLiquid k serisini tavsiye ediyorum.

Stok fan ile 95C görüyorsanız eğer termal macunu fazla sürmüş olabilir misin? Ben stok soğutucu ile boşta 40C, yükte 80C civarı sıcaklık değerleri alıyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı