R5 5600X için fan önerisi

Kara Elf

Hectopat
Merhaba, bütçem 1000 TL fan önerisi almak istiyorum ama bir sorunum var. Bilgisayarıma sığmaz diye çekiniyorum o yüzden uygun bir fan önerirseniz çok iyi olur. RGB gibi bir takıntım yok hatta olmaması daha iyi olur. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

Önerilen bazı fanlar
  • ARCTIC ACFRE00060A
  • SE-224-XT
    ID-Cooling SE-234

Sistem.
  • EVGA 600W2 600W 80+ whıte.
  • Xigmatek EN42296 Apache Plus.
  • NZXT H510 Elite.
  • Gigabyte GeForce RTX 3060.
  • G.Skill 8 GB Ripjaws V 3600MHz CL18.
  • AMD Ryzen 5 5600X.
  • Gigabyte B450M S2H.
    Şu anki fanım arasında bu kadar boşluk kalıyor belki bir yararı olur.

f4786593-d27f-4a6d-8e36-184a3c8e5c06_11zon.jpg

Son düzenleme:
Daha dün aynı konuyu açtım. Bende de R5 5600 var. Hatta neredeyse aynı resmi koydum. Stok fan RAM'lere tam sınır. Ben SE-224-XT fanını sipariş verdim. Sitesine baktığımda mini-atx anakartlar için dahi uyumlu olduğu yazıyordu.

Hocam acaba nereden sipariş ettiniz. www.gelbura.com sitesi var güvenilir mi sizce?
Gelbura, Harcıalem gibi siteler zaten ID-Cooling'in resmi distribütorleri. Ben Harcıalem'den satın almıştım SE-224-XT'yi.

Uyguna kapatmak istiyor ve kırmızı rengi seviyorsanız 560 ₺ + 40 ₺ kargo ücretiyle 600 ₺.

Bu fanı forumlarda tercih etmiyorlar ama YouTube yorumlarında çok fazla övüyorlar bir sebebini biliyor musunuz acaba.
Aslında forumlarda da tavsiye ediliyordu fiyatı uçana kadar. Ondan çok daha uyguna çok yakın performans veren soğutucular olduğu için eskisi kadar tavsiye edilmiyor. İndirim olmadıkça çok yanaşmanıza gerek yok ama bunu da alabilirsiniz tabi bütçeniz varsa. 900 ₺ nerede, 600 ₺ nerede şöyle bir bakacak olursak.

SE-224-XT'nin tek sıkıntısı fan sesinin %50'den sonra duyulmaya başlaması. Hava sesinden bahsediyorum tabi motor sesi değil. Zaten soğutucu bloğu iyi olduğu için fanı çok yüksek devirlerde çalıştırmaya gerek yok ama çalıştırıldığı zaman böyle ses yapması bazılarını rahatsız edebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı