R5 5600X FH5'te 77 dereceye ulaşıyor

Hocam ben tepeye 2 egzoz fan taktım fena da değiller ancak 2-3 derece oynatabildim. İnsan cam kapağa bir hava deliği koyar ya. Bu arada işlemci için kule tipi şart hocam 20 derece fark eder.

Kule tipi hocam ID-Cooling SE 224XT. Tepeye ben de takabilirim diye düşünüyorum işe yarayacaktır. Yalnız cam kapağı çıkartamam tozlanacağından dolayı.

Kule tipi hocam ID-Cooling SE 224XT. Tepeye ben de takabilirim diye düşünüyorum işe yarayacaktır. Yalnız cam kapağı çıkartamam tozlanacağından dolayı.

Tepeye takmak için masraf yapmayın. Piyasadaki fanlar verdiğiniz paraya asla değmez. Kaliteli bir fan 200 TL mesela. 2 tane 400 TL eder. En fazla 3 derece düşürür. Daha fazlasının imkanı yok. 150TL verip kyronaut alıp daha iyi sonuç elde edebilirsiniz. Hatta direkt undervolt yapın. 15 derece düşer rahatlıkla.

Tepeye takmak için masraf yapmayın. Piyasadaki fanlar verdiğiniz paraya asla değmez. Kaliteli bir fan 200 TL mesela. 2 tane 400 TL eder. En fazla 3 derece düşürür. Daha fazlasının imkanı yok. 150TL verip kyronaut alıp daha iyi sonuç elde edebilirsiniz. Hatta direkt undervolt yapın. 15 derece düşer rahatlıkla.
UV gerçekten işe yarıyor en fazla termal macun ile termal ped değişimi yaparım hocam.

Egzoz fan olarak

ID-Cooling XF-12025-SD-K Pwm 120 mm Kasa Fanı bunu aldım hocam fena değil 1700 kadar çıkıyor hızı.

İşlemci fanı ise

d-Coolıng SE-214-XT Rgb 4pin Pwm 120MM Işlemci Soğutucu (Random Spectrum Lighting)

İşlemci fanından çok memnunum. Kasa fanı da fiyatına göre iyi hava akışı sağlıyor ancak o yan cam çıkınca en az 2-3 derece fark oluşuyor .

Egzoz fan olarak.

ID-Cooling XF-12025-SD-k PWM 120 mm kasa fanı bunu aldım hocam fena değil 1700 kadar çıkıyor hızı.

İşlemci fanı ise.

D-coolıng SE-214-XT RGB 4pin PWM 120mm ışlemci soğutucu (random Spectrum lighting)

İşlemci fanından çok memnunum. Kasa fanı da fiyatına göre iyi hava akışı sağlıyor ancak o yan cam çıkınca en az 2-3 derece fark oluşuyor.

Hocam yan cam çok önemli bir faktör çııkarttığımda evet 3-5 derece daha düşüyor ama tozlanmasını istemem.

İşlemciye de yapın UV. Ekran kartından bilginiz var galiba. Ryzen Master ve Prime 95 kullanarak kolayca yapabilirsiniz.

Hocam rekabetçi oyunları da oynuyorum. İşlemciye de UV yapsam FPS anlamında gözle görülür bir düşüş yaşar mıyım?

Cahillik değil hocam herkes bilir AMD'nin ısınma problemi olduğunu.
Bal gibi de cahillik kokan bir mesaj, bir kere AMD ısınıyor olsaydı, hiç bir soğutucu kolay kolay baş edemezdi, Intel için de aynı şeyleri söylüyor musunuz? 5000 serisi biraz sıcak çalışıyor doğru, 5600X'in de nihayetinde stok fanla 80 dereceyi bulması normal, 11400F'de de stok fan yetmiyor mesela. FX serisinde değiliz çıkın 5-10 yıl öncesinden.

Geri
Yukarı