R5 5600X FH5'te 77 dereceye ulaşıyor

KINSEI

Kilopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistem:
5600X.
3080 Ti.
16 GB RAM
FH5 ayarları: Extreme 1080p, 240Hz.

5600X: 76-77 derece.
3080 Ti: 81 derece (undervolt yapınca 70'e sabitliyorum), %57-58 fan.
Hem işlemci hem de ekran kartının sıcaklık durumları için bu konuyu açtım.

Kasa ve fanlarında etkisi olur. Ve ekran kartı için sıcaklık tam sınırda bazıları için yüksek olabilir. Kasa nedir?

3080 Ti çok güçlü bir kart, yüksek Watt da çalışıyor. Bu yüzden UV sorun teşkil etmiyorsa iyi. İşlemci ısısı da 5600X için normal bence.

İşlemci sıcaklığı gayet normal fakat ekran kartı için aynı şeyi söyleyemem ha tabii bu çok sorun çıkaracak bir değer değil. Ekran kartının garantisi bittiyse eğer termal bakım yapabilirsin, belleklere kaliteli termal ped çipede kaliteli termal macun kullandın mı 15-20 derece fark edecektir. Ben anlamam yapamam dersende bu şekilde kullanman bir sorun teşkil etmez. Bende 3080'i UV lu kullanıyorum daha vermli oluyor.

İşlemci sıcaklığı gayet normal fakat ekran kartı için aynı şeyi söyleyemem ha tabii bu çok sorun çıkaracak bir değer değil. Ekran kartının garantisi bittiyse eğer termal bakım yapabilirsin, belleklere kaliteli termal ped çipede kaliteli termal macun kullandın mı 15-20 derece fark edecektir. Ben anlamam yapamam dersende bu şekilde kullanman bir sorun teşkil etmez. Bende 3080'i UV lu kullanıyorum daha vermli oluyor.

Aga 15-20 derece çok beklersin.

Geri
Yukarı