R5 5600X High Sierra "Failed to parse string field" hatası

Racnaic

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba. High Sierra kurmaya çalışıyorum. Bir arkadaşım Config dosyasında yardımcı oldu ama sanırım hatalı. Aldığım hatayı ve sistem özelliklerimi yazıyorum eğer bilgisi olan varsa yardım ederse çok sevinirim.

• Anakart: Tomahawk B450 Max
  • Ekran kartı: GTX 1060 6 GB
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X
  • RAM: 2x16 GB G.Skill Trident Z
hata.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
MacPro 7, 6 ve 5'i denedim lakin yine end set console mode hatası alıyorum. Çok anlamadığım için de işin içinden pek çıkamıyorum kafam karıştı biraz, çok mutlu olurum yardımcı olabilirseniz gerçekten.

Bu ekranda kaldı beklemeli miyim?

Fotoğrafın altı kesik sanırım HPET: map device yazıyor sonda.

Off sonunda bu ekrana gelmeyi başardım oda şu sayede oldu PCI configuration begin hatası aldım bu ekranı gördükten sonra ve Google'ladıktan sonra alcid=1'in sonuna npci=0x2000 yaz diye gördüm denedim ve bu ekrana geldim şimdi kurmak istediğim diski ayarlamaya çalışıyorum.

Son durum bu.

Sanırım sırada sürücüler var :D

Bugünlük sanırım bu kadar yeter EFI dosyasını kopyaladım fakat USB çıkartınca görmüyor macOS kurulu diski USB'siz açılmıyor kısaca ve sürücüler yarın da onlara bakacağım sanırım tekrar teşekkür ederim Enes.

Dosya Ekleri

• IMG_20221202_013628.jpg
    IMG_20221202_013628.jpg
    272,5 KB · Görüntüleme: 15
  • 4.jpeg
    4.jpeg
    179,9 KB · Görüntüleme: 15
  • 5.jpeg
    5.jpeg
    315,8 KB · Görüntüleme: 12
  • 6.jpeg
    6.jpeg
    63,5 KB · Görüntüleme: 16
  • 7.jpeg
    7.jpeg
    311,5 KB · Görüntüleme: 15
USB'siz boot için Windows üzerinden disk yönetiminin fotoğrafını atın, sürücüler için de App Store üzerinden bütün High Sierra güncellemelerini kurup aşağıdaki sürücüyü kurun.
Sürücü
Eğer internet bağlantınız yoksa RealtekRTL8111.kext'i EFI'nize işleyip tekrar deneyin.

macOS X version is not compatible.
macOS X version 10.13.6 (17g14042) is required for this Update. Please Update your OS version and try again.
Hatası alıyorum ekran kartını yüklerken biraz daha deneyip ardından Windows fotoğrafı atacağım.

Sanırım önce Apple Store'daki Update'leri yapmam gerek fakat anlamadığım Security Update 2020-005 10.13.6 güncellemesi var ve bunu 4 kere falan üst üste yaptım her açtığımda tekrar Update gözüküyor.

Sanırım bitti ya güncellemeleri kurdum ve ekran kartını tanıttım görünürde bir şey kalmadı gibi RAM işlemci ekran kartı her şey kurulu. Şimdi Mac'i kurma amacım kulladığım video programının Mac'te olmasıydı fakat program sanki çözünürlük ve hız anlamında zort bir durumda bu programın kendi ayarlarıyla mı yoksa Mac'te yapmam gereken başka bir şeyler daha var mı onu merak ediyorum. Bir de Mac'te ses gelmiyor :D USB'den açılma olayı da kaldı tabii bu da diskler.

Dosya Ekleri

• disk2.png
    disk2.png
    48,1 KB · Görüntüleme: 11

Yeni konular

Geri
Yukarı