R5 5600X için Valorant'ta 80 derece nasıl?

Nexe

Picopat
Ryzen 5600X stok soğutucusunu Gametech soğutucusu ile değiştirdim. Önceden Valorant'ta maksimum 80 dereceyi görüyorken şimdi 65 dereceyi gördüm. Rocket League oynarken çoğu ayar en yüksek ve arkada Spotify ile maksimum 73 dereceyi gördüm. Bu değerler iyi midir ve yeterli midir?

Ryzen 5600X stok soğutucusunu Gametech soğutucusu ile değiştirdim. Önceden Valorant'ta maksimum 80 dereceyi görüyorken şimdi 65 dereceyi gördüm. Rocket League oynarken çoğu ayar en yüksek ve arkada Spotify ile maksimum 73 dereceyi gördüm. Bu değerler iyi midir ve yeterli midir?

Sıcak çalışan bir işlemci fakat sorunu çözmüşsünüz zaten değerler iyi.

Yazın bu sıcaklıklar olsa evet derdim de kışın bu değerler bir tık fazla gibi sanki.
Maksimum dereceleri bu oyun anında daha düşük oluyor tabii. Rocket League nedense sıcaklığı arttırıyor ama anlamış değilim 67 68 derecelerde dolanıyor. Herhangi bir zararı olur mu bu sıcaklıkların?

Sıcak çalışan bir işlemci fakat sorunu çözmüşsünüz zaten değerler iyi.
Diğer arkadaşlar fazla diyor ama biraz emin olamadım. Sizce nasıl tam olarak?

Rocket League oyununun işlemciyi yorduğu yok. Benim sistemde o oyunu yazın sıcağında oynarken işlemci 40 derecelerde çalışıyordu.

Hangi işlemci kullanıyorsunuz ve soğutucunuz nedir?

Maksimum dereceleri bu oyun anında daha düşük oluyor tabii. Rocket League nedense sıcaklığı arttırıyor ama anlamış değilim 67 68 derecelerde dolanıyor. Herhangi bir zararı olur mu bu sıcaklıkların?

Diğer arkadaşlar fazla diyor ama biraz emin olamadım. Sizce nasıl tam olarak?

95 derece sınırı olan bir işlemcide 67-68 gibi gayet normal bir sıcaklık değeri görüyorsunuz 85 ve üzerini görmediğiniz sürece endişelenecek bir şey yok işlemci çalışmayan oyunda bile o işlemci 35-40 derece durmaz yüzde 20-30 da olsa kullanılıyor çünkü.

Hangi işlemci kullanıyorsunuz ve soğutucunuz nedir?

95 derece sınırı olan bir işlemcide 67-68 gibi gayet normal bir sıcaklık değeri görüyorsunuz 85 ve üzerini görmediğiniz sürece endişelenecek bir şey yok işlemci çalışmayan oyunda bile o işlemci 35-40 derece durmaz yüzde 20-30 da olsa kullanılıyor çünkü.
Teşekkürler hocam. Şu an boşta 40 45 arası çalışıyor normal mi acaba? İlk açıldığında 35 40 arasıydı fakat oyundan sonra böyle oldu, normal diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı