R5 5600X oyunda 80 derece

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

MSI Dragon Center kullanıyorum bilgisayarımın özellikleri, 3060 Ti ekran kartı Ryzen 5 5600X işlemci, şimdi asıl soruma geleyim, MSI Dragon Center kullanıyordum, dengeliye alınca işlemci 54 55'lere yükseliyordu ve öyle kullanıyordum. Sonra MSI Center diye uygulama varmış bir de ona bakayım dedim Dragon Center'ı sildim. MSI Center'ı da beğenmedim silip tekrar Dragon Center'ı yükledim. Ama şöyle sorun oldu. Dengeliye alıyorum, 80 derecelere yükseliyor. Knight Online oynuyorum altı üstü 70 80 derece gösteriyor, normalde 50 55 derecede seyrederken bu saçma değerleri almaya başladım. Yardım edebilecek biri var mı?

Anladım hocam. Olmazsa kaldırın gitsin. Dediğim gibi başka programlar ile de değerleri kontrol edebilirsiniz.

Anladım hocam. Olmazsa kaldırın gitsin. Dediğim gibi başka programlar ile de değerleri kontrol edebilirsiniz.

Acaba BIOS'tan Boost'ladım mı siye baktım işlemciyi onu da yapmamışım. Slient ayara alınca işlemci 38 dereceye iniyor 1.7 MHz de çalışıyor. Blanceye alınca 4.2'ye fırlıyor peki bu normal mi?

AMD sistemlerde normalde CPB açık olur. CPB açıkken yükte yüksek frekansı görebilir. Uygulama nasıl bir ayar yapıyor diyorsanız bilemiyorum.

En iyisi bu yazılımı kaldırıp deneyin.

Sistemim:
İşlemci: Ryzen 5 5600X.
Ekran kartı: ASUS 3060 Ti OC.
Soğutma: Lian Li 360mm.
RAM: 3000MHz CL16.
Anakart: MSI B550 Gaming Edge Wi-Fi
Evet arkadaşlar bu sistemle ve MSI Dragon Center uygulamasından aldığım verilere göre CPU için baktığmızda slient ayarda 32 derece, balance ayarda 54 56 derecelerde kullanıyordum bilgisayarımı. Sonra biraz araştırma yaparken, MSI Center siye bir uygulama olduğunu gördüm, ve Dragon Center'ı silip bunu yükledim. Fakat bunu hiç beğenmedim ve sildim. Geri Dragon Center'i yükledim. İşte her şey burada başladı. Yine MSI Dragon Center uygulamasından aldığım verilere göre, CPU için baktığımızda slient ayarsa 32-38 derece 1.7MHz, balance ayarda 70 80 derece 4.2 MHz'ye yükseliyor. Anlam veremediğim bir artış söz konusu, tek yaptığım MSI Center'ı denemekti, hiçbir çözüm bulamadım. Nasıl çözeceğim bilmiyorum. Aşağıya Knight oyununda aldığım dereceği göstermek istiyorum normalde 50 54 arası olurdu

Dosya Ekleri

• 58b3d8cf-1ab4-4880-a0c1-c8e504d41ee4.jpg
    58b3d8cf-1ab4-4880-a0c1-c8e504d41ee4.jpg
    259,3 KB · Görüntüleme: 22
Uygulamayı indirin. MSI Center silme aracıdır. Bu işlemi yaparken Windows güvenli mod ile yaparsanız çok daha sağlıklı olur.

Şöyle bir bilgi vermek istiyorum. Ben bu uygulamayı 2 yıldır kullanıyorum. MSI Center yükledim sonra onu silip tekrar Dragon Center'i yükkeyince böyle oldu. Bilgisayarımda MSI Center'den ufak 1 dosya dahi olsa Dragon Center'i kurmama izin vermiyor sistem çözümün bu olduğundan şüpheliyim.

Olmazsa BIOS'u Default edip deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı