R5 5600X ısınıyor

SomeOne12

Hectopat
Valorarnt'ta işlemci 77 derece ortalama; boşta 50 derece falan. Korkutuyor beni. Fortnite'ta zaten 80 dereceye geliyor. Hatta işlemci Fortnite menüde daha sıcak. İşlemci boşta 50 derece falan oluyor. Ben, korkutuyor. İşlemci R5 5600X, 120mm sıvı soğutma. Sıkıntı olur mu bu dereceler? Korkutuyor beni çünkü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Valorarnt'ta işlemci 77 derece ortalama; boşta 50 derece falan. Korkutuyor beni. Fortnite'ta zaten 80 dereceye geliyor. Hatta işlemci Fortnite menüde daha sıcak. İşlemci boşta 50 derece falan oluyor. Ben, korkutuyor. İşlemci R5 5600X, 120mm sıvı soğutma. Sıkıntı olur mu bu dereceler? Korkutuyor beni çünkü.
Boşta 50 derece biraz değişik gibi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Korkulacak bir durum yok. Sıvı soğutmanın modeli ne?

darkFlash 120mm.
Overclock yaptınız mı? 120mm olan sıvı soğutmanın marka ve modeli nedir? Güç ayarı yüksek Performans'ta mı?

Ortada.
Sıvı soğutma ile boşta 50 derece ise bir anormallik var.

41 44 46 derece ama Chrome faaln açınca o kadar olabiliyor.
Valorant işlemci kullanan bir oyunmuş bir de Full ayarlarda her şey açık oynuyorum her oyunu.
Valorant işlemci kullanan bir oyunmuş bir de Full ayarlarda her şey açık oynuyorum her oyunu.
120mm soğutmalar çok iyi değil zaten. Modeli nedir? Düzgün montaj yapılmamış olabilir. CPB kapatabilirsiniz.

Hazır sistem sıkıntısız çalışıyor BIOS ayarlarından anlayan biri değilim.
Bana boştaki sıcaklık önemli değil denmişti ama yine de korkuyorum bu konuda içimi rahatlatabilir misiniz çünkü ileride sistemi upgradelemicem ve o derece eskiydi şimdi Core temp ile bakıyorum yükleyip.
Şimdi 66 dereceye kadar sıçrayıp 47'ye indi buna UV yapmayı düşünüyorum ama UV garanti dışı eder mi cihazı?
Dediğim gibi programlar çalıştığında derece çok sıçrıyor sonra 44'e kadar inmekte.

Son düzenleme:
Korkulacak dereceler 85 üstüdür. Rahat olabilirsiniz. Keşke kule tipi soğutma alsaydınız.

Maalesef hazır sistem ve kasa masa altında yan camını açsam yararı olur mu?
darkFlash 120mm.

Ortada.

41 44 46 derece ama Chrome faaln açınca o kadar olabiliyor.

Hazır sistem sıkıntısız çalışıyor BIOS ayarlarından anlayan biri değilim.
Bana boştaki sıcaklık önemli değil denmişti ama yine de korkuyorum bu konuda içimi rahatlatabilir misiniz çünkü ileride sistemi upgradelemicem ve o derece eskiydi şimdi Core temp ile bakıyorum yükleyip.
Şimdi 66 dereceye kadar sıçrayıp 47'ye indi buna UV yapmayı düşünüyorum ama UV garanti dışı eder mi cihazı?
Dediğim gibi programlar çalıştığında derece çok sıçrıyor sonra 44'e kadar inmekte.

Emir hocam 66 ya sıçramayı baz alarak yazmaktasınız değil mi?

Geri
Yukarı