R5 5600X ısınıyor

Rahatlıkla sığacaktır. Belli bir standarta göre üretiliyorlar. Gördüğüm kadarıyla anakartınızda gelişmiş bir mosfet soğutması yok. Bu da radyatörü bloklayacak bir şey olmadığı anlamına gelir. Yani bir sorununuz yok açıkçası. (Anakartı biraz güçlü bir şeyle değiştirirseniz sağlam O.C yapma fırsatınız olur 240mm soğutucuyla.)

O.C yapmayı düşünmüyorsanız, yalnızca oyunlarda belli bir derecenin üstünü görmesin diyorsanız aşağıya bıraktığım kule tipini alın. Fazlası gereksiz masraf olacaktır:

Oc yapmayı düşünüyorum ama şimdi değil. O yüzden şimdi alayım ki aylar sonra 2 3 kat fazla fiyat ödemeyeyim :D
@gerburis RAM'ler hiçbir sorun teşkil etmiyor. Gönül rahatlığıyla güvenebilirsiniz bu dediğime.

@Kralmelo Kötü diyebileceğimiz bir firma. Zorunda olmadıkça alışverişi önermiyoruz.

Ek olarak, bu ekran kartının da fanları RGB falan ama alta bakıyor, görmek imkansız. Ekran kartını farklı bir açıda takmanın yolları var mıdır acaba? Biraz araştırdım ama sanırım benim kasam biraz küçük. Sistemi aldım ama masraflar bitmiyor. Anakart değiştir, büyük kasa al, soğutucu al. Bu işin sonu gerçekten yok gibi...
@gerburis RAM'ler hiçbir sorun teşkil etmiyor. Gönül rahatlığıyla güvenebilirsiniz bu dediğime.

@Kralmelo Kötü diyebileceğimiz bir firma. Zorunda olmadıkça alışverişi önermiyoruz.
İşlemcim şuan boşta bile 56 derece. Bu soğutucu 1 2 gün içerisinde gelene kadar yükte 90 94 derecelerde kullanmam bir sorun teşkil eder mi? soğutucuyu beklemeli miyim render almak ve oyun için sizce?

Son düzenleme:
@gerburis Render için soğutucuyu bekleyin kesinlikle. Oyun için beklemenize gerek yok.
Tamamdır çok teşekkür ederim.
@gerburis Render için soğutucuyu bekleyin kesinlikle. Oyun için beklemenize gerek yok.
Hocam merhaba. Ben soğutucu aldım geldi, yukarı takmamda sorun olmayacağını söylediniz ama yine de sormak istedim, ramlerden dolayı radyatör kasanın en arka kısmına yapışmıyor. Bu şekilde daha önce kalıyor, ramler arkasında kalıyor, montajı bu şekilde, en arkaya koymadan yapmamda bir sorun var mı?

Son düzenleme:
Görsel atarsanız daha iyi olur. En arkadan kastınız vidalamadaki raylı sistemde en arka yerine ön tarafta olması ise hiçbir sorun olmaz. Üst tarafa istediğin şekilde monte edebilirsiniz. Fanları doğru montajlayın yeterlidir.

Dosya Ekleri

• 16259140137047549729640888322125.jpg
    16259140137047549729640888322125.jpg
    107,8 KB · Görüntüleme: 23
Radyatörün anakartta herhangi bir donanıma temas etmemesi yeterli. İstediğiniz şekilde (öne arkaya) monte edebilirsiniz. :)

Montaj sonrası bir görsel daha bekliyorum. :)

Görsel atarsanız daha iyi olur. En arkadan kastınız vidalamadaki raylı sistemde en arka yerine ön tarafta olması ise hiçbir sorun olmaz. Üst tarafa istediğin şekilde monte edebilirsiniz. Fanları doğru montajlayın yeterlidir.
Arkadan kastım, ramlerin üstüne gelecek şekilde değil de görseldeki gibi ramlerin önünde gelecek şekilde, bize doğru tarafta kalıyor
Radyatörün anakartta herhangi bir donanıma temas etmemesi yeterli. İstediğiniz şekilde (öne arkaya) monte edebilirsiniz. :)

Montaj sonrası bir görsel daha bekliyorum. :)
Tamamdır çok teşekkür ederim. Çalışır halini atacağım :)

Hiçbir sorun olmaz dediğim gibi. Genellikle kasaların üst bölümündeki radyatör vidalama bölümleri değişiyor. Bazıları raylı sistemle istediğin yöne çekmene izin veriyor. Siz üst tarafta ister kasanın önüne yakın, isterseniz de arkasına yakın montajlayabilirsiniz.

Hiçbir sorun olmaz dediğim gibi. Genellikle kasaların üst bölümündeki radyatör vidalama bölümleri değişiyor. Bazıları raylı sistemle istediğin yöne çekmene izin veriyor. Siz üst tarafta ister kasanın önüne yakın, isterseniz de arkasına yakın montajlayabilirsiniz.
Hocam kablolama kısmında takıldım. Bunu kasanın arkasında yapıştıracak boşluk yok, üzerinde tuttuğum metal plakayı sökersem bir sorun olur mu? Ya da diğer fotoğrafta attığım kasanın için kısmında bir boşluğa mı yapıştırayım. Mesela altta güç kaynağının üzerindeki kısma?

Dosya Ekleri

• 16259170483546475132255902697505.jpg
    16259170483546475132255902697505.jpg
    110,7 KB · Görüntüleme: 19
  • 16259171646433005462375852129159.jpg
    16259171646433005462375852129159.jpg
    136,8 KB · Görüntüleme: 16

Geri
Yukarı