R5 5600X işlemci için stok fan yeterli olur mu?

hsyn_cnrl

Femtopat
Daha fazla  
Ryzen 5 5600X ve Galax 4070'li sistem almayı düşünüyorum. Günde maksimum 2 saat oyun oynarım stok fan yeterli olur mu? Ekstra soğutucu almama gerek var mı işlemci için?

Son düzenleyen: Moderatör:
5600 bile ısınıyorken 5600x kesinlikle kule tipi almalısınız.

Ryzen 5 5600X ve Galax 4070'li sistem almayı düşünüyorum. Günde maksimum 2 saat oyun oynarım stok fan yeterli olur mu? Ekstra soğutucu almama gerek var mı işlemci için?

Dostum şu an kış ayında oldugumuz için 75-80 derecelerde stok fan 3-4 ay daha idare edecektir. Fakat kule tipi almaktan daha fazla kaçabileceginizi düşünmüyorum.

Ben 5600 ile CyberPunk'da 89 dereceyi gördüm. Kış için idare edebilirsiniz bütçe sıkıntıysa kaliteli bir termal macun ile biraz idare edip sonra soğutucu alabilirsiniz.

Nasıl başardın kasamı kötü.
FSP CMT192 model kasa kullanıyorum hocam ama odamın yapısı gereği çok dar bir alanda duruyor kasa. Ve bu değer Ağustos ayına ait sıcak bir gündü. Şimdi AG400 + MX4 macun ile 64 dereceyi geçmiyor CPU.

FSP CMT192 model kasa kullanıyorum hocam ama odamın yapısı gereği çok dar bir alanda duruyor kasa. Ve bu değer Ağustos ayına ait sıcak bir gündü. Şimdi AG400 + MX4 macun ile 64 dereceyi geçmiyor CPU.
Mesh olan modeli kullanıyorum*

Yeni konular

Geri
Yukarı