R5 5600X işlemci yükte 95 derecelere ulaşıyor

BIOS ayarlarınızı sıfırlayıp, ctr 2.1 ile bir silikon kalitenizi öğrenin. Termal macununuzu değiştirin. Golden sample 5 5600X var bende. 4450GHz 1150mv ile çalıştırıyorum. 57 dereceyi geçmiyor. Soğutucu olarak Artics Freezer 34 Duo kullanıyorum. CPB kapatıyorum.

Macun önerim: ZALMAN ZM-STC8 TERMAL MACUN fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Termal macunu dün montaj yaparken tekrardan sürdüm sıvı soğutmanın içinden çıkmıştı.
Sorun sıvı soğutmada olabilir. Kule tipi soğutmayla yükte 55-65 arası alıyorum.

Elimde işlemcinin stok fanı mevcut onu takıp değerleri kontrol etmeli miyim belki o zaman sıvı soğutma kaynaklı olup olmadığını anlayabilirim.

Değiştirmenizi öneririm linktekini kullanıyorum. Sıvı soğutucu kullanmadığım halde iyi performans alıyorum. 65 - 70 derece uygun bence hatta 75 derece bile uygun fakat 95 derece işlemciniz için riskli bir durum şahsi fikrim.

Değiştirmenizi öneririm linktekini kullanıyorum. Sıvı soğutucu kullanmadığım halde iyi performans alıyorum. 65 - 70 derece uygun bence hatta 75 derece bile uygun fakat 95 derece işlemciniz için riskli bir durum şahsi fikrim.

Evet maalesef öyle şu an boştayken bile 65 70 derecelerdeyim bu bile riskli ama sorunu bulmak istiyorum 10 gündür ne yaptıysam olmadı.

Evet maalesef öyle şu an boştayken bile 65 70 derecelerdeyim bu bile riskli ama sorunu bulmak istiyorum 10 gündür ne yaptıysam olmadı.
Sorun sıvı soğutmada dostum, başka işlemciyle alakalı bir sorun olamaz ki zaten. Garantisi vardır zaten 7 aydır diyorsun, yolla gitsin.

Sıvı soğutmadan dolayı olabilir ben de MSI MAG CoreLiquid kullanıyordum. 2 kere bozulduğunu bu derecelere çıktığında öğrendim. Garantisi vardı fakat ürün problemli olduğundan iade aldım paramı. Undervolt yaptım hava soğutma kullanıyorum şu an. SilverStone PF240 alacaktım fakat bu gördüğüm 2. bozulma konusu 1 hafta içerisinde.

Sıvı soğutmadan dolayı olabilir ben de MSI MAG CoreLiquid kullanıyordum. 2 kere bozulduğunu bu derecelere çıktığında öğrendim. Garantisi vardı fakat ürün problemli olduğundan iade aldım paramı. Undervolt yaptım hava soğutma kullanıyorum şu an. SilverStone PF240 alacaktım fakat bu gördüğüm 2. bozulma konusu 1 hafta içerisinde.
Her sıvı soğutmanın başına gelebilecek bir durum. Bunları yaşamak istemeyen hava soğutma almalı zaten. Ama her sıvı soğutma alan da sorun yaşıyor diye bir şey yok. Bende de PF360 var mesela 6 aydır kullanıyorum herhangi bir problem yaşamadım.

Sıvı soğutmadan memnundum ama sanırsam bozuldu çünkü düşünüyorum başka neden kaynaklı olabilir diye aklıma bir şey gelmiyor en kısa sürede termal macun alıp stok fan ile değerlere bakacağım o zaman anlarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı