R5 5600X işlemcinin boşta %60 çalışması

Pseudo

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar ben bilgisayarda bir ara uyuya kalmıştım yaklaşık 7 8 saat normal bir şekilde açık kaldı fakat oyuna girdiğimde kasmalar meydana geliyordu. Ben de görev yöneticisinde CPU sıcaklığına baktım ve ekte de görmüş olacağınız üzere %60 4 gün boyunca çalışıyormuş kasaya elimi götürdüğümde çok ısınmış ve azıcık tozlanmıştı. Nasıl çözebilirim? Sağ olun.
Sıvı soğutma 240mm.
Ryzen 5 5600X.
3060 Gaming Trio.

Ekran Görüntüsü (160).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hızlı başlat seçeneği açıksa 4 gün göstermesi normal. İşlemciyi kullanan nedir?

İşlemler kısmından işlemciyi hangi programın kullandıgını tespit edebilirsiniz. Bunu bizimle paylaşırsanız daha iyi yardımcı olabiliriz.

Başlat menüsüne "güç planı seçin" yazıp çıkana girin. Soldaki "güç düğmelerinin yapacaklarını seçin" seçeneğine tıklayın. Hızlı başlatmayı aç etkin ise bilgisayar kapalıyken işlemci %100 kapanmaz, hazırda bekler. Bu yüzden Görev Yöneticisi işlemciyi hala çalışıyor olarak görür.

Başlat menüsüne "güç planı seçin" yazıp çıkana girin. Soldaki "güç düğmelerinin yapacaklarını seçin" seçeneğine tıklayın. Hızlı başlatmayı aç etkin ise bilgisayar kapalıyken işlemci %100 kapanmaz, hazırda bekler. Bu yüzden Görev Yöneticisi işlemciyi hala çalışıyor olarak görür.
kötü bir şey mi ??

Bilgisiyarı açmama rağmen 10 dk da çok ısınmıştı

Oyun oynarken mi ısınıyor? İşlemciyi kullanan uygulama görev yöneticisinde ne gözüküyor? Hangi termal macun, hangi soğutucu kaç derece?

Yeni konular

Geri
Yukarı