R5 5600X overclock yapılmalı mı?

Zoneradious

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Anakartım MSI B550M Pro. İşlemcimi overclock yapmayı düşünüyorum şu anki halide aslında bana yetiyor fakat daha performanslı olması için sizce yapmalı mıyım? Ayrıca soğutucu olarak colormaster Masterliquid ML240l V2 model sıvı soğutucu kullanıyorum.

Aynı işlemci bende de var, şu an performans olarak yettiği için OC düşünmüyorum. Çünkü fazla ısınan işlemci için sıvı soğutmam daha yoğun çalışacak fan ömrüdür, pompa ömrüdür bunların kötü etkiliyeceğini düşünüyorum. Ama performans konusunda sıkıntılar yaşanıyorsa OC yapılması gerekir.

Aynı işlemciye sahibim. Şuan overclock'suz da gayet yeterli performansı. Bence hayati önem arz etmiyor fakat isterseniz yapabilirsiniz tabii ki.
Bende onda kararsızım şuan banada yeterli performans sağlıyor fakat overclock yapıp işlemciyi yormaya değer mi onda karar veremedim. Ayrıca 3.7 Ghz'yi 4.1-4.2 ye cikarttigim zaman çok bi artısı olur mu bana ?

Bende onda kararsızım şuan banada yeterli performans sağlıyor fakat overclock yapıp işlemciyi yormaya değer mi onda karar vermemedi.. Ayrıca 3.7 Ghz'yi 4.1-4.2 ye cikarttigim zaman çok bi artısı olur mu bana ?
Aynı işlemci bende de var, şu an performans olarak yettiği için OC düşünmüyorum. Çünkü fazla ısınan işlemci için sıvı soğutmam daha yoğun çalışacak fan ömrüdür, pompa ömrüdür bunların kötü etkiliyeceğini düşünüyorum. Ama performans konusunda sıkıntılar yaşanıyorsa OC yapılması gerekir.
@Zoneradious, @DjKedi'nin düşüncelerine katılıyorum.

Geri
Yukarı