R5 5600X RX570'i yorar mı?

Bu ekran kartını alırsam 750W almayı düşünüyorum. Yeterli olur mu? Diğer parçalar: R5 5600X, MSI B550 Gaming Edge Wi-Fi, G.Skill Ripjaws V 2x16 GB 3600MHz.
Ek olarak sıvı soğutma gerekir mi? Gerekirse hangi parçayı önerirsiniz? Gerekli değilse de zevk için almak istiyorum.
750W bu sistem için yetecektir. Fakat mevcutta bileşenleri almadıysanız 5600 ile 5600x arasındaki performans farkı fiyat farkına değmeyecek düzeyde. Bu yüzden 5600 tercih edilebilir. Bu senaryoda sistemi 2K çözünürlükte kullanacağınızı varsayıyorum. 1080P çözünürlük için işlemciye birazcık daha ağırlık vermek gerekebilir. Sıvı soğutma konusunda işlemciye karar verdikten sonra bakmakta fayda var.

750W bu sistem için yetecektir. Fakat mevcutta bileşenleri almadıysanız 5600 ile 5600X arasındaki performans farkı fiyat farkına değmeyecek düzeyde. Bu yüzden 5600 tercih edilebilir. Bu senaryoda sistemi 2K çözünürlükte kullanacağınızı varsayıyorum. 1080p çözünürlük için işlemciye birazcık daha ağırlık vermek gerekebilir. Sıvı soğutma konusunda işlemciye karar verdikten sonra bakmakta fayda var.

İşlemci şu an elimde mevcut. Geri kalan belirttiğim parçaları henüz almadım. 2 gün önce işlemciyi aldım ve bir an önce de ekran kartını alıp yükten kurtulmak istiyorum.

İşlemci şu an elimde mevcut. Geri kalan belirttiğim parçaları henüz almadım. 2 gün önce işlemciyi aldım ve bir an önce de ekran kartını alıp yükten kurtulmak istiyorum.
İşlemci hayırlı olsun. O zaman 2x16 RAM almak yerine 2x8 RAM alıp aradaki fiyat farkını monitöre ayırıp 2K olarak bakabilirsiniz. Uzun vade de daha mantıklı bir hareket olur. Mevcutta monitör varsa RAM kısmında kalan miktarı sıvı soğutucuya ayırabilirsiniz. Bu şekilde de yol alınabilir.

İşlemci hayırlı olsun. O zaman 2x16 RAM almak yerine 2x8 RAM alıp aradaki fiyat farkını monitöre ayırıp 2K olarak bakabilirsiniz. Uzun vade de daha mantıklı bir hareket olur. Mevcutta monitör varsa RAM kısmında kalan miktarı sıvı soğutucuya ayırabilirsiniz. Bu şekilde de yol alınabilir.

Sağ olun. Monitör olarak bunu düşünüyorum. Ve 16 GB RAM bu sisteme yetecek midir?

Henüz render ile bir işim yok ama yıllardır grafik tasarımla ilgileniyorum ek olarak tasarım yapmayı düşünüyorum o yüzden ileriki zamanlarda yükseltebilirim.
Monitör seçimi güzel fakat grafik tasarım konusunda IPS monitör daha doğru seçim olur gibi. Oyun konusunda 16GB RAM yeterli olacak ama grafik için monitörü değiştirecekseniz RAM konusunda 32GB olması da güzel olur. Sonuçta elbet render alacaksınız sistemden. Not olarak düşeyim monitörün satıldığı siteyi bilemiyorum güvenilirlik kısmını araştırmanızı tavsiye ederim.

Monitör seçimi güzel fakat grafik tasarım konusunda IPS monitör daha doğru seçim olur gibi. Oyun konusunda 16 GB RAM yeterli olacak ama grafik için monitörü değiştirecekseniz RAM konusunda 32 GB olması da güzel olur. Sonuçta elbet render alacaksınız sistemden. Not olarak düşeyim monitörün satıldığı siteyi bilemiyorum güvenilirlik kısmını araştırmanızı tavsiye ederim.

Şu an elimde IPS monitör mevcut hocam. Site ise güvenilirdir. İstanbul levent kanyon AVM de sık sık ziyaret eder alışveriş yaparım. YouTube'da da birçok videosu mevcut.

Yeni konular

Geri
Yukarı