R5 5600X sistem görüntü vermiyor

rrwrld

Decapat
RAM
16
SSD veya HDD modeli
Samsung EVO 980 500 GB
Ekran kartı
RTX 3060
Anakart
A520M-H
İşlemci
R5 5600X
Herkese iyi forumlar öncelikle.
Benim PC FreeDOS içine sistem atmamışlar. Klavye vs. taktım hiç ışık gelmedi Caps Num Lock dahil. Bu sebeple BIOS'a da giremedim PC'de ama ekranı anakarta da ekran kartına da bağlayınca yine görüntü gelmiyor. Bunun sebebi ne bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın BIOS'u güncel mi?

İlk olarak bunu bilmek gerekir hocam. Güncel değilse görüntü vermez.

Anakartınız işlemcinizi default sürümü ile maalesef desteklemiyor, update ile destekliyor bu bağlamda yapmanız gereken şey boş bir USB bulup son sürüm update indirip Q Flash yapmanız gerekiyor ancak böyle açılır sisteminiz.

Anakartınız işlemcinizi default sürümü ile maalesef desteklemiyor, Update ile destekliyor bu bağlamda yapmanız gereken şey boş bir USB bulup son sürüm Update indirip Q flash yapmanız gerekiyor ancak böyle açılır sisteminiz.

Q flash nedir?

Anakartınız işlemcinizi default sürümü ile maalesef desteklemiyor, Update ile destekliyor bu bağlamda yapmanız gereken şey boş bir USB bulup son sürüm Update indirip Q flash yapmanız gerekiyor ancak böyle açılır sisteminiz.

Basit basit anlatabilirsen çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Q flash nedir?

Basit basit anlatabilirsen çok sevinirim.
Tabii ki Q Flash kısaca bilgisayar açılmadan sadece anakarta güç gitmesi ile USB'den BİOS update yapmanıza olanak sağlayan bir araç. Sizin anakartınız gayet güncel yeni nesil olduğu için Q Flash destekliyor nasıl yapıldığına videoları izleyerek bakabilirsiniz.

Tabii ki Q flash kısaca bilgisayar açılmadan sadece anakarta güç gitmesi ile USB'den BIOS Update yapmanıza olanak sağlayan bir araç. Sizin anakartınız gayet güncel yeni nesil olduğu için Q flash destekliyor nasıl yapıldığına videoları izleyerek bakabilirsiniz.

Klavyede hiçbir ışık yok fare de dahil hiçbir şey tamamen 0 BIOS'a giremiyorum nasıl yapacağım.

Bu işleme yapmadan önce işlemci, RAM, ekran kartını sökün. Konuda B550 için anlatılmış. Siz ise aynısını A520 için yapabilirsiniz. Aynı mantık. Doğru dosyaları indirin.

Bu işleme yapmadan önce işlemci, RAM, ekran kartını sökün. Konuda B550 için anlatılmış. Siz ise aynısını A520 için yapabilirsiniz. Aynı mantık. Doğru dosyaları indirin.

Burada ekipman falan çıkarmamız gerek ve ben kendime bu konuda hiç güvenmiyorum.

Geri
Yukarı