Çözüldü R5 5600X sistem görüntü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

gamekinq

Kilopat
Daha fazla  
RAM
32 GB (16X2)
Ekran kartı
RX6700XT
Anakart
B550M DS3H
İşlemci
R5 5600X
B550M DS3H (rev 1.5), R5 5600X bir sistem dizdim her şeyi değişiyorum sistem bir türlü görüntü vermiyor. Ofisteki diğer PC'den R5 2600 taktım direkt görüntü geldi BIOS'a girip anakartım için en güncel BIOS'u kuruyorum ancak sonuç yine aynı R5 5600X'de bir türlü görüntü alamıyorum. İşlemci bozuk sanıp servise gönderdim ancak serviste benimle aynı model anakarta takıp çalıştırabilmişler. Sorun başka ne olabilir? Buradan en güncel F1 olan sürümü de kurdum ancak 5600X görüntü vermiyor.

Çözüm
Sistemi A2 slotunda tek RAM ile açmayı deneyin.

Görüntü gelirse XMP aktif edip, sistemi kapatın B2'ye diğer RAM'i takıp açın.
Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• IMG_2557.jpg
    IMG_2557.jpg
    270,9 KB · Görüntüleme: 6
  • IMG_2558.jpg
    IMG_2558.jpg
    300,5 KB · Görüntüleme: 4
RAM 3200 MHz de çalışıyor, ama dediğiniz gibi XMP yok, sanırım RAM'den kaynaklanıyor, siz yine de BIOS'u F2 versiyonuna güncelleyip tekrar bakın, yine aynıysa başka bir RAM takıp bakmak lazım XMP çalışacak mı.
Diğer rami taktığım her seferde pc açılmıyor. Neyse hocam teşekkür ederim ben bi servise bakarım ram için.

RAM 3200 MHz de çalışıyor, ama dediğiniz gibi XMP yok, sanırım RAM'den kaynaklanıyor, siz yine de BIOS'u F2 versiyonuna güncelleyip tekrar bakın, yine aynıysa başka bir RAM takıp bakmak lazım XMP çalışacak mı.
Hocam şimdi de bilgisayar sata hdd'mi görmüyor

Son düzenleme:
Diğer RAM'i taktığım her seferde PC açılmıyor. Neyse hocam teşekkür ederim ben bir servise bakarım RAM için.

Hocam şimdi de bilgisayar SATA HDD'mi görmüyor

Diğer RAM arızalı olabilir, RAM kitinde sorun var gibi, SSD'yi görmemesi de bağlantıdan olabilir, kablosu çıkmıştır.

Yeni konular

Geri
Yukarı