R5 5600X sistem için sıvı soğutma önerisi

Son kararım bu ürün uyar artık değil mi biraz kararsız kaldım kusura bakmayın.
Uyar.

caseside1.jpg

Sökülebilir durumda. Yerleştirmeyi buraya yapacaksınız.

Sıvı soğutma 5600X için abartı.
Ayrıca abartıldığı kadar iyi değil. PF240 kullandım, pompa sesi vardı. Bendeki ürün mü sıkıntılıydı bunu netleştiremedim. Yine de hava soğutmalar hem daha ucuz, hem daha uzun ömürlü. Hem de 5600X için gayet yeterli.
Ben olsam sıvı soğutmaya bulaşmam.

Uyar.

Eki Görüntüle 1237681

Sökülebilir durumda. Yerleştirmeyi buraya yapacaksınız.
hocam şimdi sıvı soğutma geldi toplamak için bir bilgisayarcı dükkanına gittim orda ki arkadaş sıvı soğutma BIOS'da 60-70 derece olduğunu söyledi sıvı soğutma bir sıkıntı var dedi o yüzden kullanamıyoruz dedi ve bilgisayar kapanıyor dedi ama kurulum için macunu falan kullanıldı biz bunu nasıl iade edebiliriz hepsiburadadan aldım satıcı da kendisi ve sorun ne tam olarak onu anlamadım

Hocam şimdi sıvı soğutma geldi toplamak için bir bilgisayarcı dükkanına gittim orada ki arkadaş sıvı soğutma BIOS'da 60-70 derece olduğunu söyledi sıvı soğutma bir sıkıntı var dedi o yüzden kullanamıyoruz dedi ve bilgisayar kapanıyor dedi ama kurulum için macunu falan kullanıldı biz bunu nasıl iade edebiliriz Hepsiburada'dan aldım satıcı da kendisi ve sorun ne tam olarak onu anlamadım.

Montaj doğru yapıldı mı? Pompa az veya çok sıkılmışsa kötü performans sergileyebilir. Termal macun sürülümü de önemli, az veya fazla sürülmüşse yine sorun çıkar.

Montaj doğru yapıldı mı? Pompa az veya çok sıkılmışsa kötü performans sergileyebilir. Termal macun sürülümü de önemli, az veya fazla sürülmüşse yine sorun çıkar.
Montajı bilgisayarcı yaptı ve her şey doğru diyor firmayı da aradım sogutucu da kolay kolay sorun çıkmaz dedi tekrar gönderin kontrol edelim diyor

Montajı bilgisayarcı yaptı ve her şey doğru diyor firmayı da aradım sogutucu da kolay kolay sorun çıkmaz dedi tekrar gönderin kontrol edelim diyor.

Bana göre de Intel 11. nesilde AMD'yi geçti 11900K ile (!), ama hayat ve test sonuçları bana pek de öyle demiyor.

Yani demek istediğim, "her şey doğru" çok sığ ve detaysız. Bu işin macun sürülümü var, vida sıkışı var falan da filan. Anakartta pompayı hangi pine taktı mesela? CPU_FAN pinine taktı ise pompa devri değişken olur örneğin.

Veya macun için normalde bir bezelye tanesi kadar veya 3/4'ü kadar sürülmesi yetiyor, internette de çok fazla sürüş paterni var. Hangisinden ne kadar sürdü?

İstersen bi' kontrole gönder, belki cidden sıkıntı vardır bilemeyiz. Sonuçta olmayacak şey değil, yine de elimizdeki şeyden yani montaj doğruluğundan ve detaylarından emin olmamız lazım.

hocam şimdi sıvı soğutma geldi toplamak için bir bilgisayarcı dükkanına gittim orda ki arkadaş sıvı soğutma BIOS'da 60-70 derece olduğunu söyledi sıvı soğutma bir sıkıntı var dedi o yüzden kullanamıyoruz dedi ve bilgisayar kapanıyor dedi ama kurulum için macunu falan kullanıldı biz bunu nasıl iade edebiliriz hepsiburadadan aldım satıcı da kendisi ve sorun ne tam olarak onu anlamadım
Kusura bakmayın. Ancak dönebildim. Bu "sıvı soğutma sorunlu" lafı bana çok kolaya kaçmışlar gibi geldi. Tabii ki şansınıza sorunlu bir ürün denk gelmiş olabilir ama pompa bağlantıları yapılmamışsa ya da yanlış şekilde yapılmışsa haliyle sıcaklıklar oluşabilir. Çok doğru şekilde kurulum yapılmadığına kanaat getirdim. Ürün sorunluysa Hepsiburada tarafında kayıt açarsınız, satın aldığınız firma tarafından servise gönderilip kontrol edilir. Eğer orada da bir sorun oluşmazsa haliyle "bilgisayarcının" yeterliliği de ortaya çıkmış olur.

Geri
Yukarı