R5 5600X sisteme yükseltme önerisi

Evet 700W . Onu nasıl öğrenebiliyoruz ?

XPG Core Reactor Tier A. Bunun bana nasıl bir faydası olacak. Performansa etkisi olur mu ?

Tier başlıkları altında görürsün o PSU'ların ne için tavsiye edildiğini, Tier D PSU'lar düşük bütçe veya iGPU sistemler için öneriliyor; Tier A ise yüksek seviye sistemler için.

Kalite ve stabilite farkı olur. Devre kalitesi, korumalar, verimlilik gibi konular baz alınıyor. Bir de birkaç yük testi vs onun özel bir sistemi vardır sırf PSU'ları test etmek için ve pahalı makinelerdir.

Tabii Linus Tech Tips bu listeyi o dediğim testi yaparak mı çıkardı bilmiyorum.

Tier başlıkları altında görürsün o PSU'ların ne için tavsiye edildiğini, Tier D PSU'lar düşük bütçe veya iGPU sistemler için öneriliyor; Tier A ise yüksek seviye sistemler için.

Kalite ve stabilite farkı olur. Devre kalitesi, korumalar, verimlilik gibi konular baz alınıyor. Bir de birkaç yük testi vs onun özel bir sistemi vardır sırf PSU'ları test etmek için ve pahalı makinelerdir.

Tabii Linus Tech Tips bu listeyi o dediğim testi yaparak mı çıkardı bilmiyorum.
Anladığım kadarıyla. 3070 gibi güçlü bir ekran kartı için uygun değil.

Anladığım kadarıyla. 3070 gibi güçlü bir ekran kartı için uygun değil.

Oyunlarda özellikle ekran kartına yük bindiğinde iyi güç çekiyor, kaliteli bir güç kaynağı en basitinden burada belli oluyor işte. Bence değiştirebilirsin.

Başka PSU önerin var mı bu kalitede ?

EVGA Supernova GT serisi olabilir. NZXT'nin PSU'ları vardı, bir de ASUS'un ROG serisi PSU'ları var; ama onların fiyatları daha pahalıydı hatırladığım kadarı ile.

Yeni konular

Geri
Yukarı