R5 5600X soğutucu önerisi

• Konuyu başlatan Pemain
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 641

Pemain

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
corsair vengance 16 gb 3200 mhz
Ekran kartı
gigabyte gtx 1060 6gb
Anakart
msi b550 gaming plus
İşlemci
r5 5600x
Sıcaklıklar normalin üstünde boşta ort. 55 oyunda ise ort 80 dereceyi görüyor. Hava soğutma olarak ( ID-Cooling SE-224-XT Black İşlemci Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe ) bunu önerdiler. Sıvı soğutma olarak Corsair iCUE H60ı almaya değer mi yoksa çift fanlı modelini, Corsair Hydro H100X, mi almalıyım? Yoksa bunlar dışında önerebileceğiniz soğutucu var mıdır?
Bütçe: Max 1100 TL fakat yeterli seni uzun zaman götürür derseniz düşük fiyata hava soğutma da alabilirim.
Kasa: Xigmatek Hawthorn

SE 224 XT gayet iyi öneri, H60i ve H100X alınmamalı eski soğutucular. Onlara yakın performans gösterecek (belki de daha iyi) ve daha uygun olan Scythe Fuma 2'ye bakabilirsin. Ancak SE 224 XT de yeterli.

ID-Cooling ben de uzun süre kullandım. Çok memnundum. Bir ekleme yaparak radyatörün diğer tarafına da bir fan takarsan itişli çekişli şekilde, daha serin sonuçlar alırsın.

Hava soğutucudan mı bahsediyorsunuz?

Kasa ne alaka ki? Önü kapalı olduğundan dolayı mı diyorsunuz? Ayrıca alacağım soğutucu yerine kasa alsam aynı oranda mı sıcaklık düşecek?

Evet bu kadar kapalı kasayı soğutmakla uğraşacağınıza ki böyle bir sistemin öyle aman aman soğutmayada ihtiyacı yok X serisinin stok soğutucusu da yetiyor genelde ferah kasalara.

SE 224 XT yeterli. Ama bütçem yeterli, daha iyisi olsun dersen Fuma 2'ye ya da buna bakabilirsin:
Ben Raijin'leri çok araştırdım. Önermiyorum. Neden derseniz, pompası radyatörde, PWM özelliği yok. Anakarta bağlanmıyor ve göremiyorsun kaç RPM'de döndüğünü. Çok sağlıklı bir kabloya benzemiyor motordan çıkan güç kablosu. Fanları da güven vermiyor. Sesi vs. rahatsız eder mi etmez mi bilmiyorum O konuda herkesin duyusu farklı işliyor.

Güncel fiyatları bilmemekle birlikte kendimin kullandığı Arctic Freezer e-sports Duo tavsiye ederim.

Geri
Yukarı