R5 5600X soğutucu önerisi

Alone_Boy

Decapat
Merhaba arkadaşlar.

Yaklaşık bir yıldır AMD Ryzen 5 5600X işlemci kullanıyorum. Ancak stok soğutucusunun performansından memnun değilim. Boşta 45 derecede Starfield gibi oyunlarda 85 dereceye varan sıcaklıklara ulaşıyor, üstelik 23-24 derece oda sıcaklığında. Yeni bir soğutucu almayı düşünüyorum. 4 aday belirledim:

1- ARCTIC Freezer 34 Esports DUO

Aslında en performanslı olanı bu ama hem fiyatı biraz yüksek ayrıca bu işlemci için biraz overkill olur mu diye sizlere de danışmak istiyorum.

2 - ARCTIC FREEZER A35 ESPORTS

Bu da onun bir alt modeli, tek fanlı. Bloğu bir tık daha ince.

3 - DEEPCOOL AK400

Bu daha uygun bütçeli tek fanlı ince bloklu soğutucu. Yorumlarda gayet olumlu duruyor.

4 - Id-Coolıng IS-40X V2

Bu da düşük profil, kasaya sığma, çok yer kaplama derdi olmayan yatay ince blok tek fan soğutucu. Stok soğutucuya nazaran ciddi bir fark yaratır mı?

-------------

Benim belirlediğim seçenekler bunlar arkadaşlar. Sizler hangisini tavsiye edersiniz? Daha iyi bir fikriniz de varsa yorumlarda belirtebilirsiniz. Teşekkürler.

Hocam aynı işlemcide stok fan ile RDR 2 de 90 derece sıcaklık alıyorken bu soğutucu ile şu an 58-64 arası sıcaklık alıyorum genel olarak Ryzen 5600-5500 modellerinde bu soğutucu çok fazla öneriliyor size de öneririm. Ayrıyeten fiyat problemi yaşamıyorsanız bir üst modeli SE 224 XT modelini de öneririm.

1. Soğutucu 210 Watt TDP ısı yayan işlemcileri soğutabiliyor, ikincisi 150Watt, üçüncüsü 220Watt, dördüncüsü 100Watt.

Birinci ve üçüncü soğutuculardan birini almalısın.

Merhaba arkadaşlar.

Yaklaşık bir yıldır AMD Ryzen 5 5600X işlemci kullanıyorum. Ancak stok soğutucusunun performansından memnun değilim. Boşta 45 derecede Starfield gibi oyunlarda 85 dereceye varan sıcaklıklara ulaşıyor, üstelik 23-24 derece oda sıcaklığında. Yeni bir soğutucu almayı düşünüyorum. 4 aday belirledim:

1- ARCTIC Freezer 34 Esports DUO

Aslında en performanslı olanı bu ama hem fiyatı biraz yüksek ayrıca bu işlemci için biraz overkill olur mu diye sizlere de danışmak istiyorum.

2 - ARCTIC FREEZER A35 ESPORTS

Bu da onun bir alt modeli, tek fanlı. Bloğu bir tık daha ince.

3 - DEEPCOOL AK400

Bu daha uygun bütçeli tek fanlı ince bloklu soğutucu. Yorumlarda gayet olumlu duruyor.

4 - Id-Coolıng IS-40X V2

Bu da düşük profil, kasaya sığma, çok yer kaplama derdi olmayan yatay ince blok tek fan soğutucu. Stok soğutucuya nazaran ciddi bir fark yaratır mı?

-------------

Benim belirlediğim seçenekler bunlar arkadaşlar. Sizler hangisini tavsiye edersiniz? Daha iyi bir fikriniz de varsa yorumlarda belirtebilirsiniz. Teşekkürler.

Ben 11700K işlemcimde AK400 Zero Dark Plus kullanıyorum boşta 45 civarı oyularda 65 derecelerde dolanıyor çift fanlı 4 bakır borulu 220w TDP soğutma verimliliğine sahip, öneririm.

Hocam aynı işlemcide stok fan ile RDR 2 de 90 derece sıcaklık alıyorken bu soğutucu ile şu an 58-64 arası sıcaklık alıyorum genel olarak Ryzen 5600-5500 modellerinde bu soğutucu çok fazla öneriliyor size de öneririm. Ayrıyeten fiyat problemi yaşamıyorsanız bir üst modeli SE 224 XT modelini de öneririm.
Fan güzel duruyor, lakin şu led ışık olayına ayar oluyorum. Led'siz bir muadil modeli mevcut mudur?

1. Soğutucu 210 Watt TDP ısı yayan işlemcileri soğutabiliyor, ikincisi 150Watt, üçüncüsü 220Watt, dördüncüsü 100Watt.

Birinci ve üçüncü soğutuculardan birini almalısın.

İleride Ryzen 5800X 3D modeline yükseltirsem bu soğutucular da iş görür mü?

5800x3D işlemcinin default TDP değeri 105W yazıyor yani iş görür. Ancak işlemci yükseltecekseniz bütçeye göre daha iyi soğutucular tercih edebilirsiniz sıvı soğutucular ya da peerless Assassin 120 SE, AK620 gibi kule tipi soğutucuları da bütçeye göre tercih edebilirsiniz.

Fan güzel duruyor, lakin şu LED ışık olayına ayar oluyorum. LED'siz bir muadil modeli mevcut mudur?

İleride Ryzen 5800X 3D modeline yükseltirsem bu soğutucular da iş görür mü?

Hocam bir üst model olan SE 224 de renksiz model mevcut dediğim gibi fiyat konusunda sıkıntınız yok ise almanızı şiddetle öneririm.

Geri
Yukarı