R5 5600X soğutucu önerisi

Minemosyne

Kilopat
Daha fazla  
Anakart
b450m s2h
İşlemci
R5 5600x
Merhaba, NZXT H510 Elite kasa kullanıyorum içerisinde, 3 adet ayrı fan ve M22 Kraken sıvı soğutmam var. Normal kullanımda 40-55 arasında sıcaklık değerlerim var, EFT gibi optimizasyonu tam oturmamış ve ağır oyunlarda da ortalama 70-82 arası sıcaklık değerlerim var. Fakat normal kullanımda dahi kasadan beni rahatsız edecek bir sıvı soğutma fan sesi var. M22'nin fanlarını programdan ayarlayamadığım içinde daima belirli bir RPM'de çalışıyor, yükseliyor, iniyor. (B450M S2H anakart)

Bilgisayarımı daha çok gündelik işlerde kullanıyorum ve arada oyun, AutoCAD gibi programlarda yoruluyor bilgisayar en fazla. Oluşan sesi azaltmak için elimdeki soğutucuyu başka bir sıvı soğutma ile mi değiştirmem mantıklı olur yoksa hava soğutma temelli bir soğutucu mu almalıyım? İkisiyle ilgili yorumlarınızı ve ürün önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Bende de aynı işlemcide stok soğutucuda Warzone oynarken 86 derece değer verdi.

Bunu aldım memnunum. Ortalama 60-65 derece arasında calısıyor oyunlarda en fazla 70'e cıkıyor orda da RPM artışı olup direkt düşürüyor. Fan hızlarını ayarlarsan 65'i zor geçirir diye düşünüyorum ama sessiz bir şekilde soğutur mu onu bilemem. 2000 RPM'e kadar sessiz sonrasında ses belirgin oluyor.

Geri
Yukarı