R5 5600X soğutucu önerisi

smh.arkn

Kilopat
Şu an eski işlemcimin 120mm olan sıvı soğutucusunu kullanıyorum ama yetmiyor, şu anki soğutucunun yerine 240mmlik mi alsam yoksa kule tipi soğutucu mu alsam karar veremiyorum, tavsiyeleriniz hangisi yönünde olur?

RGB takıntın yoksa ve Biraz bütçe dostu bir şey istiyorsan h100x alabilirsin İtopya da sanırım 1099TL idi. veya Arctic Liquid Freezer II 240 Alabilirsin.

Yeterli olur mu acaba?
İşlemci 85 derecelerde geziyor.
Sağlam bir kule tipi soğutma olmadan tek fanlıyla bu işi çözemezsin. Sağlam kule tipi de zaten sıvı soğutma fiyatına geldiği için kule tipi almak mantıksız.

Yukarıda önerilen h100x ve Arctic sıvı soğutmaların ikisini de kullandım. Şu an Arctic ile yoluma devam ediyorum.

Arctic 240mm, çok daha iyi soğutma performansıyla beraber çok daha az gürültü yapıyor. Bütçen yetiyorsa Arctic, yetmiyorsa Corsair alabilirsin.

RGB takıntın yoksa ve Biraz bütçe dostu bir şey istiyorsan h100x alabilirsin İtopya da sanırım 1099TL idi. veya Arctic Liquid Freezer II 240
Bi sitede buldum Arctic 1400 küsür fiyatı var ama site güvenilir mi bilemedim.
Bugün konusu açılmıştı indirime girdi diye. Bir bak istersen.

Valla fiyatı çok iyi, perfonmans nasıl sence iyi mi?

Sağlam bir kule tipi soğutma olmadan tek fanlıyla bu işi çözemezsin. Sağlam kule tipi de zaten sıvı soğutma fiyatına geldiği için kule tipi almak mantıksız.

Yukarıda önerilen h100x ve Arctic sıvı soğutmaların ikisini de kullandım. Şu an Arctic ile yoluma devam ediyorum.

Arctic 240mm, çok daha iyi soğutma performansıyla beraber çok daha az gürültü yapıyor. Bütçen yetiyorsa Arctic, yetmiyorsa Corsair alabilirsin.
RGB olanı daha ucuz perfonmans farklarımı var?

@smh.arkn RGB olanla olmayan arasında performans olarak hiçbir fark yok. RGB sadece görüntü olarak fark oluşturuyor o kadar. Şu an Arctic Liquid Freezer II 360mm modelini kullanıyorum ve performans olarak mükemmel diyebilirim. Eksiksiz bir sıvı soğutmadır kendisi. Sana önerdiğim 240mm olanı da çok iyidir.

Geri
Yukarı