R5 5600X ve Dual RTX 3060 sistem 1080p'de kaç yıl götürür?

Emir321Sefa

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
- Ekran Kartı: ASUS RTX 3060 12GB GDDR6
- Ram'ler: 32 GB DDR4 3200 Mhz PNY XLR8 EPIC-X RGB (8GBx4)
- İşlemci: AMD RYZEN 5 5600X 3.7GHZ 35MB 65W
-PSU: ASUS TUF Gaming 750B 750W PSU
-Anakart: ASUS TUF GAMING A520M-PLUS AMD 4680MHz AM4 mATX
-Kapasite: 1TB APACER 3600-2700 MB/s M.2 SSD + 1 TB Seagate HDD + 500GB Samsung HD503HI
-Kasa: FRISBY FC-9405G
Monitör: ASUS TUF 27" 165HZ İPS VG279QL1A 1Ms FreeSync/G-Sync IPS HDR
Kulaklık: JBL 510BT, Airpods
Daha yeni bilgisayar topladım ve bu sistemin beni ne kadar götürebileceğini merak ettim. Görüşlerinizi bekliyorum.

- Ekran Kartı: ASUS Dual RTX 3060 12 GB GDDR6 OC
- RAM'ler: 16 GB DDR4 3200 MHz PNY XLR8 Epic-X RGB (8GBx2)
- İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X MPK 3.7GHz 35MB AM4 65W
-Anakart: ASUS TUF Gaming A520M-Plus AMD 46800MHz AM4 mATX
-Depolama: 1TB Apacer M.2 PCI-e SSD + 1 TB Seagate HDD
-Kasa: Frisby FC-9405G 650W 80+ PANDA
-Monitör: ASUS TUF 27" 165 Hz IPS VG279QL1A 1Ms FreeSync/G-Sync IPS Gaming Monitor HDR

Oyun tercihinde kısıtlamam yok. Her türlü oyunu oynarım.

İşte aradığım konu. Hocam benimde kafamda benzeri bir sistem toplama var, dilerseniz burdan dilerseniz özelden ilk yorumunuzu ve fiyatlarını iletebilir misiniz?

Daha yeni bilgisayar topladım ve bu sistemin beni ne kadar götürebileceğini merak ettim. Görüşlerinizi bekliyorum.

- ekran kartı: ASUS Dual RTX 3060 12 GB GDDR6 OC.
- RAM'ler: 16 GB DDR4 3200 MHz PNY XLR8 Epic-X RGB (8gbx2)
- İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X MPK 3.7GHz 35MB AM4 65W.
-anakart: ASUS TUF Gaming A520M-Plus AMD 46800MHz AM4 mATX.
-depolama: 1TB Apacer M.2 PCI-e SSD + 1 TB Seagate HDD.
-kasa: Frisby FC-9405G 650W 80+ panda.
-monitör: ASUS TUF 27" 165 Hz IPS VG279QL1a 1ms FreeSync/G-Sync IPS Gaming monitor HDR.

1080p high ayarlarda min 3 yıl Custom ayarlarda min 8-9 yıl gider bence.

- Ekran Kartı: ASUS Dual RTX 3060 12 GB GDDR6 OC
- RAM'ler: 16 GB DDR4 3200 MHz PNY XLR8 Epic-X RGB (8GBx2)
- İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X MPK 3.7GHz 35MB AM4 65W
-Anakart: ASUS TUF Gaming A520M-Plus AMD 46800MHz AM4 mATX
-Depolama: 1TB Apacer M.2 PCI-e SSD + 1 TB Seagate HDD
-Kasa: Frisby FC-9405G 650W 80+ PANDA
-Monitör: ASUS TUF 27" 165 Hz IPS VG279QL1A 1Ms FreeSync/G-Sync IPS Gaming Monitor HDR

Oyunlar bu şekilde çıkmaya devam ederse minimum 2 maksimum 5 yıl götürür.

İşte aradığım konu. Hocam benimde kafamda benzeri bir sistem toplama var, dilerseniz burdan dilerseniz özelden ilk yorumunuzu ve fiyatlarını iletebilir misiniz?
Dostum sistemden şuan memnunum. 10 yıllık bir sistemden buna geçince devrim yaşadım.Şuan RDR 2,GTA 5,Beamng Drive ve Minecraft gibi oyunlara bakabildim.RDR 2 performansı beni çok memnun etti.Ultra ayarlar ile Yüksek ayarlar arasında pek fark olmadığından ayarların yarısını yüksek yarısını ultraya aldım.Ve gördüğüm FPS 100 ve üzeri.Tabiki DLSS açık bir şekilde.DLSS kapatınca da %20 gibi bir performans düşüşü oluyor bazen 10 fps lik bir fark bile olabiliyor.Tabi bu dediklerim Dengeli dlss için geçerli.Minecraft ın Windows sürümünün Bedrock versiyonunda RTX açtım ve 70-80 fps arası aldım.Java sürümünde ise shader+texture pack ile normal chunklarda gayet rahat oynanıyordu. Fiyata gelecek olursak kasayı 17.400 e monitörü ise 5.000 TL ye aldım. Şuan piyasası nasıl oldu bilmiyorum düşmüş olabilir belki.Rtx 40 serisi çıktığı için belki fiyatlar düşmüştür.Monitörü ise çok beğendim hem 165hz hem ips hem 1ms hem de HDR ve G-Sync var ha bir de 27 inç olduğu için büyük.Tabi bana göre çünkü önceki monitörüm buna kıyasla berbatmış.Belki size normal gelmiş olabilir ama benim için büyük değişiklik oldu.Kasada sadece biraz fanların sesi yüksek onun dışında güzel kasa.Çok uzun oldu farkındayım ama deneyimlerim bunlar.

Dostum sistemden şuan memnunum. 10 yıllık bir sistemden buna geçince devrim yaşadım.Şuan RDR 2,GTA 5,Beamng Drive ve Minecraft gibi oyunlara bakabildim.RDR 2 performansı beni çok memnun etti.Ultra ayarlar ile Yüksek ayarlar arasında pek fark olmadığından ayarların yarısını yüksek yarısını ultraya aldım.Ve gördüğüm FPS 100 ve üzeri.Tabiki DLSS açık bir şekilde.DLSS kapatınca da %20 gibi bir performans düşüşü oluyor bazen 10 fps lik bir fark bile olabiliyor.Tabi bu dediklerim Dengeli dlss için geçerli.Minecraft ın Windows sürümünün Bedrock versiyonunda RTX açtım ve 70-80 fps arası aldım.Java sürümünde ise shader+texture pack ile normal chunklarda gayet rahat oynanıyordu. Fiyata gelecek olursak kasayı 17.400 e monitörü ise 5.000 TL ye aldım. Şuan piyasası nasıl oldu bilmiyorum düşmüş olabilir belki.Rtx 40 serisi çıktığı için belki fiyatlar düşmüştür.Monitörü ise çok beğendim hem 165hz hem ips hem 1ms hem de HDR ve G-Sync var ha bir de 27 inç olduğu için büyük.Tabi bana göre çünkü önceki monitörüm buna kıyasla berbatmış.Belki size normal gelmiş olabilir ama benim için büyük değişiklik oldu.Kasada sadece biraz fanların sesi yüksek onun dışında güzel kasa.Çok uzun oldu farkındayım ama deneyimlerim bunlar.
Hazır sistem aldıysanız linkini atar mısınız? Bende 5 yaşında bir monster laptop kullanıyorum. Kafamı şey ediyor. RDR2 oynarken mümkün olan en düşük ayarlarda dahi 60'dan fazla fps göremiyordum :D Yani emin olun o çağ atlama hissini bende yaşayacağım.

Hocam büyük vurgun yapmışsınız. Monitör 7300'den başlar olmuş

Hazır sistem aldıysanız linkini atar mısınız? Bende 5 yaşında bir monster laptop kullanıyorum. Kafamı şey ediyor. RDR2 oynarken mümkün olan en düşük ayarlarda dahi 60'dan fazla fps göremiyordum :D Yani emin olun o çağ atlama hissini bende yaşayacağım.

Hocam büyük vurgun yapmışsınız. Monitör 7300'den başlar olmuş
Maalesef bilgisayarlara fena zam gelmiş. Ben bu kadar beklemiyordum. Monitörü Vatandan almıştım siparişlerime e tıklayıp monitöre girdiğim zaman bi ara 7.000 tl göstermişti şuan 5800 gösteriyor olmuş. Bence seçimden sonra alınması gerekir çünkü şimdiden zamlar gelmeye başladı bunlara da gelir. Monitör linki: ASUS 27" VG279QL1A 1Ms 165Hz DP HDMI FullHD FreeSync/G-Sync IPS Gaming Monitor fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da keşke 1 ay öncesinden alsaymışsın sistemini 1 ayda herşey çok değişmiş.

Geri
Yukarı