R5 5600X ve RTX 3060 sistem nasıl?

ciddibaran

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu sistemi alacağım.

Anakart sizce nasıl, güzel mi? Ayrı olarak 5600X için seçtiğim soğutucu yeterli mi? Sadece oyun oynayacağım neredeyse, sıvı soğutmaya gerek var mı?

Ekran Alıntısı.PNG

Anakartı biraz daha yükseltirsen iyi olur. Sıvı soğutma kullanmazsan en kötü benim gibi stok fan kullanırsın. Stok fana 200-300 vereceğine o paraya sıvı soğutmaya harca daha iyi. Benim fikrim bu kadar alırsan güle güle kullan. Ekran kartını satarsan beni ara.:D

Anakartı biraz daha yükseltirsen iyi olur. Sıvı soğutma kullanmazsan en kötü benim gibi stok fan kullanırsın. Stok fana 200-300 vereceğine o paraya sıvı soğutmaya harca daha iyi. Benim fikrim bu kadar alırsan güle güle kullan. Ekran kartını satarsan beni ara.:D
Anakartı ne yapabilirim sence. Birde stok fan kullanırsam sıkıntı yaşar mıyım 5600x te sıvı soğutma almayıp anakartı güçlendirmek daha mantıklı gibi ?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    13,4 KB · Görüntüleme: 27
Anakartı ne yapabilirim sence. Bir de stok fan kullanırsam sıkıntı yaşar mıyım 5600X te sıvı soğutma almayıp anakartı güçlendirmek daha mantıklı gibi?

Uzun vadeli bir sistem alıyorsun. En kötü kule tipi soğutucu düşünebilirsin. AMD'ler Intel'e göre biraz daha fazla ısınıyor. Bende senin gibi oyun için yükselttim. Stok fan kullanıyorum uğraşamam demiştim. Sen böyle düşünüyorsan stok fan kullanabilirsin. Fakat stok fan çemberi büyük RAM slotlarının yanından kafa kafaya teğet geçiyor. Bu bendeki X-570 böyle.

Anakart olarak bütçen varsa benim modelin bir üstü. Buna vereceğim paraya RAM aldım. Bütçen varsa ROG STRIX'ler her zaman iyi olmuştur. Bu benim takip ettiğim bir anakart. X-570 ile beraber. Başka anakart incelemedim. İnceleyen arkadaşlar tavsiye verebilir. Gigabyte modellerine hiç bakmadım. Ne dersem yalan olur.

Geri
Yukarı